Рівне:

Створення та просування сайтів

Половина закарпатців досі не отримала соціальної допомоги

Закарпатська область 29-січ, 2010, 13:539 prov 1 021
На 1 січня на обліку в управліннях праці та соціального захисту населення області перебувало 101 тисяча 484 одержувачі різних видів соціальної допомоги. Однак, станом на 27 січня, тільки 49,7 відсотка їх отримали гроші. Виплати затримуються через не проведення розрахунків органами держказначейства.
– Необхідна сума основної субвенції з державного бюджету в розмірі понад 58,3 мільйона гривень в область надійшла ще 13 січня, – коментує ситуацію заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ганна Морозюк. – Щоб люди отримали допомогу, казначейство протягом одного дня з моменту надходження траншу має перерахувати кошти в районні і міські поштові відділення та установи банків. Однак із 14 січня головне управління Державного казначейства України в Закарпатській області перераховує гроші на місця «порціями» – щоденно в середньому по 7 відсотків від загальної суми. Якщо казначейство так працюватиме і далі, то ми не зможемо до кінця місяця забезпечити виплату соціальної допомоги в повному обсязі. Станом на 27 січня, соціальну допомогу у повному обсязі виплачено тільки інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам. Інші види допомоги – малозабезпеченим сім’ям, по вагітності і пологах, народженню дитини, догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, одиноким матерям, на дітей, що знаходяться під опікою чи піклуванням або батьки, яких ухиляються від сплати аліментів, – виплачено тільки в розмірі 49,7 відсотка. Як бачимо, це найбільш вразлива категорія, для багатьох з яких соціальна допомога – єдине джерело існування.
Вказана соціальна допомога – не єдиний вид проплат, які не здійснює казначейство. Так, затримується виплата і потерпілим від травм на виробництві та професійних захворювань, членам їх сімей, що мають право на отримання такої соціальної допомоги. На сьогодні в області таких отримувачів нараховується близько 1600 чоловік, а отримали допомогу менше половини.
Не можуть на місцях провести виплати і органи Фонду соціального страхування із тимчасової втрати працездатності: на сьогодні в казначействі залишаються не оплаченими їх рахунки більш як на 1 млн. 34 тисячі гривень. А це, зокрема, виплати по лікарняних, пологах, на поховання, санаторно-курортне лікування тощо.
Таким чином наразі склалася парадоксальна ситуація: кошти ніби область і отримала, але вони, виявляється, … віртуальні, бо існують тільки на папері. Не секрет, що видача коштів областям регулюється в ручному режимі Кабінетом Міністрів України, особисто – Прем’єр-міністром.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору