Рівне:

Створення та просування сайтів

Торік на Львівщині склали 278 адмінпротоколів про корупцію

Львівська область 29-січ, 2010, 13:559 prov 899
Про виконання законів України „Про боротьбу з корупцією”, „Про державну службу”, доручення Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2007 року №657 „Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції подолання корупції в Україні” „На шляху до доброчесності” на період до 2010 року, Кабінету Міністрів України від 23 січня 2008 року №40788/165/1-07, Програми діяльності уряду „Український прорив: для людей, а не політиків” щодо запобігання корупції серед державних службовців.

У 2009 році працівниками правоохоронних органів Львівщини складено та направлено на розгляд судів 278 адміністративних протоколів про корупцію, судами розглянуто 256 протоколів, з яких: 197 посадовців притягнуто до адмінвідповідальності у вигляді штрафу, 59 протоколів закрито.

Із загальної кількості складених протоколів про адміністративні правопорушення 11 протоколів складено на державних службовців 3-4 категорії, 46 на державних службовців 5 - 7 категорії, з них: 117 осіб – працівники місцевого самоврядування, 15 – державні службовці районних державних адміністрацій, 7 – працівників податкових органів, 6 – працівників митної служби, 25 – працівників органів внутрішніх справ, 69 – службовців Збройних Сил України, 5 – працівників прикордонної служби, 6 – працівників освіти, 4 – працівники агропромислового комплексу, 4 - транспорту.

Корупційними діяннями спричинено збитки на суму 172,8 тис. грн., частину з яких за позовами прокурорів стягнуто з правопорушників та добровільно відшкодовано.

За результатами розгляду документів реагування до відповідальності притягнуто 310 службових осіб та одну особу звільнено із займаної посади, скасовано 119 неправомірних нормативно-правових актів та рішень, прийнятих в наслідок корупційних діянь.

Прокурорськими перевірками виявленні непоодинокі випадки порушення вимог Законів України “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, „Про місцеве самоврядування в Україні”, в частині надання матеріальних допомог, премій, встановлення надбавок та доплат до посадових окладів державних службовців та осіб, уповноважених на виконання функцій держави, порушення порядку надання декларацій про доходи та зобов’язання фінансового характеру.
Зменшилась вдвічі кількість складених працівниками органів внутрішніх справ протоколів, продовжують мати місце факти документування незначних порушень закону, які не мають реального впливу на стан боротьби з корупцією.

Судом закрито провадження по 59 адміністративних справах, з яких 45 – за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення, 5 - на підставі ст. ст. 21, 22 КУпАП з передачею матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації або трудового колективу та звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення, 7 - на підставі ст. 38 КУпАП з пропущенням строків накладення адміністративного стягнення, 2 – у зв’язку із передачею матеріалів для порушення кримінальної справи.

У продовж 2009 року основні зусилля правоохоронних органів області були спрямовані на розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності, пов’язаних з корупцією та хабарництвом, в наслідок чого досягнуто позитивних результатів на даній ділянці роботи.
У минулому році слідчими органами прокуратури області закінчено розслідуванням та направлено до суду з обвинувальними висновками 790 кримінальних справ, з них 361 справа про злочини економічної спрямованості. У закінчених розслідування кримінальних справах економічної спрямованості встановлено збитків на суму понад 16 млн. грн., з яких в ході слідства відшкодовано 9 млн. грн. Окрім цього, шляхом накладення арешту на майно обвинувачених, забезпечено відшкодування більше 6 млн. грн. збитків, заподіяних злочинами вказаної категорії.

Значна увага приділялася виявленню та розслідуванню злочинів, вчинених на пріоритетних напрямах економіки, зокрема у банківській сфері, в агропромисловому комплексі, в сфері приватизації, оподаткування та земельних правовідносин.
Так, за вчинення злочинів у банківській сфері до кримінальної відповідальності притягнуто 86 осіб, в тому числі 8 працівників банківських установ.

Порушено низку актуальних кримінальних справ у сфері земельних правовідносин. Загалом у минулому році до суду направлено 18 кримінальних справ у зазначеній сфері, які, в основному, порушувалися за фактами зловживань службових осіб органів місцевого самоврядування та контролюючих органів при наданні у власність чи в оренду земельних ділянок громадянам.

Окрім цього, у 2009 році до суду скеровано 4 кримінальні справи про легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, в тому числі і про вчинення таких злочинів організованою злочинною групою.

Головним управлінням юстиції області розроблено методичні рекомендації на теми: „Поняття корупції та корупційних правопорушень”, „Провокація, одержання та давання хабара”, „Поняття, ознаки та види правової поведінки та правопорушення”, які скеровано у навчальні заклади м. Львова для використання в роботі при організації правоосвітніх заходів, проведено лекції та круглі столи з питань боротьби зі злочинністю та корупцією.

Відповідно до плану, проводились засідання Міжвідомчої регіональної оперативної групи з питань протидії корупції, на яких розглядалися питання щодо розгляду звернень по земельних питаннях Львівською міською радою; законність та економічну обґрунтованість прийняття Львівською міською радою рішення щодо нових тарифів на житлово-комунальні послуги. Про стан виконання рішень судів в сфері земельних відносин, банкрутства підприємств, а також рішень судів пов’язаних з рейдерством, в результаті яких наноситься шкода юридичним та фізичним особам, а також державним інтересам. Проаналізовано причини скасування та зміни апеляційними судами постанов місцевих судів у справах про адміністративну відповідальність за порушення вимог Закону України „Про боротьбу з корупцією”.

У вересні 2009 року відбулася колегія облдержадміністрації, на якій розглядалося питання „Про хід виконання Комплексної програми профілактики злочинності у Львівській області на 2005-2010 роки” в частині протидії корупції, в т.ч. у сфері землекористування.
З метою усунення недоліків у забезпеченні проведення єдиної державної політики у сфері протидії корупції Колегія облдержадміністрації вирішила звернути увагу посадових осіб на безумовне та своєчасне виконання вимог Законів України „Про державну службу”, „Про боротьбу з корупцією” та інших нормативно – правових актів з питань державної служби та запобігання проявам корупції.
Рішенням колегії рекомендовано райдержадміністраціям та органам місцевого самоврядування області забезпечити обов’язковий розгляд в установленому порядку постанов суддів у справах про корупційні діяння та вжиття відповідних заходів до державних службовців згідно з ст. 30 Закону України „Про державну службу”, які здійснили правопорушення пов’язані з корупцією. Систематично проводяться засідання Міжвідомчої регіональної оперативної групи з питань протидії корупції у Львівській області.

У грудні 2009 року проведено міжвідомчу нараду з керівниками облдержадміністрації, апаратом прокуратури області, ГУ МВС України у Львівській області, УСБУ у Львівській області, а також голів апеляційного суду Львівської області, Львівського апеляційного господарського суду, господарського суду Львівської області, Львівського апеляційного адміністративного суду та Львівського окружного адміністративного суду, на якій розглянули питання щодо протидії корупції у системі судової гілки влади.

2-3 грудня 2009 року у Львівському регіональному інституті державного управління проведено семінар на тему „Роз’яснення основних норм Закону України „Про засади запобігання та протидії корупції”: правозастосовуючі та організаційні аспекти”.

Облдержадміністрація постійно здійснює координацію діяльності правоохоронних органів та органів виконавчої влади у протидії злочинним проявам та корупції. На місцевих рівнях постійно проводяться навчання з держслужбовцями та особами, які перебувають у кадровому резерві, розроблено і виконуються заходи щодо дотримання чинного законодавства про державну службу та боротьбу з проявами корупції, розроблено перелік посад державних службовців, які працюють у сферах, де існує високий ризик прояву корупції та процедурні заходи для осіб, які займають ці посади, що запобігатимуть проявам корупції у процесі виконання ними службових обов’язків.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору