Останні новини

Прокуратура Рівненської області забезпечила фактичне поверне ..

На виконання рішення Дубровицького районного суду Рівненської області, яким підтримано позицію проку ...


Історичні фото та документи: у Рівному запрацює виставка до ..

«100 років боротьби. Українська революція 1917 – 1921» Виставка під такою назвою запрацює в Державно ...


У музеї Рівного покажуть портрети 110 добровольців

22 січня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкриється виставка «Портрети добровольців на ...


За втручання прокурорів Рівненщини поновлено права 1 877 діт ..

Органами прокуратури Рівненської області вживаються комплексні заходи щодо захисту прав дітей у крим ...


Слідчому поліції повідомлено про підозру в одержанні неправо ..

Завдяки успішно проведеній спільній операції працівників прокуратури Рівненської області, Управлінь ...


Платники Рівненщини сплатили 388 млн грн податку на прибуто ..

Впродовж 2017 року платники Рівненщини сплатили до Зведеного бюджету України 388,3 млн. грн. податку ...


Поліський «серпанок» хочуть включити до нематеріальної культ ..

Багатовікову традицію серпанкового ткацтва села Крупове Дубровицького району хочуть включити до Наці ...

 
У Тернополі, Харкові та Сімферополі відкрито історико-документальну виставку "Зламані долі…"
Переглядів Переглядів: 739  Обговорень Обговорень: (0) 25-02-2010, 10:49
У обласних центрах розпочалося експонування історично-документальної виставки “Зламані долі: комуністичний террор в Україні 1920-1950-х років”, яка створена на основі архівних матеріалів СБУ. Презентація експозиції відбулася одночасно у трьох містах – Тернополі, Харкові та Сімферополі.

У Сімферополі у презентації архівних матеріалів, які були представлені на виставці, взяли участь перший заступник Постійного Представника Президента України в АР Крим Євген Драпятий, заступник ректора Духовної семінарії Сімферопольської та Кримської єпархії А. Ішин; доктор історичних наук, професор, завідуючий кафедрою російської історії ТНУ ім. Вернадського С. Філімонов; представники Всеукраїнського культурного центру. Євген Драпятий наголосив на тому, що матеріали виставки дозволяють повною мірою побачити, що політичні репресії в Україні були ланками одного ланцюга – упокорити український народ, обезголовити його національну еліту, позбавити історичної пам’яті, повністю викорінити будь-які прагнення до самостійного незалежного розвитку.

У Тернополі виставку відкрили керівники обласної державної адміністрації, обласної ради, міської ради, керівники Управління СБ України в Тернопільській області, представники місцевих органів державного управління. Голова Тернопільської обласної ради О. Кайда подякував СБУ за організацію та проведення виставки і зазначив, що вона є тим кроком, який показує, що боротьба за українську державу ще не завершена. Цю виставку мають відвідати наші діти та онуки, щоб долучатися до історії української нації. Дослідник національно-визвольного руху Є. Гасай наголосив, що історія українського народу – це книжка, з якої вирвано сторінки, і саме ця виставка повертає і відкриває невідомі до цього часу розділи історії.

Основним завданням виставки є інформування української та світової спільноти про систему репресій, що були вчинені сталінським режимом в 1920-1950-х роках ХХ століття проти українського народу з метою придушення будь-яких прагнень українців до опору тоталітаризму та здобуття державної незалежності.

Змістовно експозиція поділяється на декілька частин, кожна з яких висвітлює окремий історичний етап. Перша частина окреслює ситуацію, в якій опинилася Україна на момент розпаду Російської імперії та в наступні роки, під час визвольної боротьби за власну державність. Друга частина виставки розкриває мету, механізми, масштаби репресій проти усіх верст українського суспільства: селянства, інтелігенції, військових, політичної еліти, духовенства. Висвітлюються маловідомі сторінки історії, зокрема, депортація мирного населення у віддалені райони СРСР. Подається перебіг повоєнних репресій щодо колишніх військовополонених та місця найбільших поховань репресованих.

Авторами виставки є Міжнародний благодійний фонд “Україна 3000”, Галузевий державний архів Служби безпеки України, Київська міська організація Всеукраїнського товариства “Меморіал” ім. В. Стуса.

З 10 березня ознайомитися з виставкою зможуть мешканці Луцька, Луганська, Херсону. У кожному місті експозиція перебуватиме десять днів.
Прес-центр СБ України
Джерело:
Тегі: виставку, Зламані, долі8230, Тернопільська область

 
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом
Створення та просування сайтів
 
Тегі
Івано-Франківська область, Актуально, Волинська область, Житомирська область, Закарпатська область, Кримінал, Львівська область, Новини Рівного, Провінційка, Рівне, Рівненська область, Рівненської, Рівненщині, Рівненщина, Рівненщини, Рівному, Спорт, Суспільство, Таке життя, Тернопільська область, Україна і світ, України, Хмельницька область, Чернівецька область, Що новенького?, безпеки, бюджету, викрили, виявили, гривень, затримали, людей, новини, області, понад, портал новин, порушення, прокуратури, служби, чоловіка

Показати всі теги

 

 

ГОЛОВНА ЗВ`ЯЗОК РЕКЛАМА RSS
Студія веб-дизайну "Провінційка"     Наповнення © 2006-2017 рiк. Газета «Провінційка». Всі права на авторські матеріали належать газеті «Провінційка».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Провінційка», а при передруку в інтернеті - з активним гіперпосиланням на provinciyka.rv.ua. Адреса для листування з редакцією: info@provinciyka.rv.ua
Вгору