Останні новини

До уваги релігійних організацій

Для отримання статусу неприбуткової організації залишилось два місяці.Відповідно до норм пункту 35 ...


Підозрюваного у вчиненні ДТП, в якій загинули 3-річна дитина ..

Під процесуальним керівництвом прокуратури Рівненської області триває досудове розслідування у кримі ...


Державна скарбниця поповнилась на майже 5 мільярдів гривень

За 10 місяців поточного року платниками податків Рівненської області до зведеного бюджету країни на ...


Надходження ЄСВ на Рівненщині зростають

Протягом поточного року – станом на 1 листопада 2017 року – сума надходжень від сплати єдиного в ...


У Рівному купили нових авто на суму понад 2 млн доларів

У вересні у Рівному та Рівненській області продали 68 нових автомобілів, що на 11 машин більше ніж у ...


Винуватець смертельної ДТП проведе у тюрмі 5 років

Вироком Сарненського районного суду з урахуванням позиції прокуратури визнано винним 22-річного жите ...


Надходження від користувачів надрами Рівненщини склали майже ..

Протягом девяти місяців 2017 року платники рентних платежів – надрокористувачі Рівненської області с ...

 
У Тернополі, Харкові та Сімферополі відкрито історико-документальну виставку "Зламані долі…"
Переглядів Переглядів: 727  Обговорень Обговорень: (0) 25-02-2010, 10:49
У обласних центрах розпочалося експонування історично-документальної виставки “Зламані долі: комуністичний террор в Україні 1920-1950-х років”, яка створена на основі архівних матеріалів СБУ. Презентація експозиції відбулася одночасно у трьох містах – Тернополі, Харкові та Сімферополі.

У Сімферополі у презентації архівних матеріалів, які були представлені на виставці, взяли участь перший заступник Постійного Представника Президента України в АР Крим Євген Драпятий, заступник ректора Духовної семінарії Сімферопольської та Кримської єпархії А. Ішин; доктор історичних наук, професор, завідуючий кафедрою російської історії ТНУ ім. Вернадського С. Філімонов; представники Всеукраїнського культурного центру. Євген Драпятий наголосив на тому, що матеріали виставки дозволяють повною мірою побачити, що політичні репресії в Україні були ланками одного ланцюга – упокорити український народ, обезголовити його національну еліту, позбавити історичної пам’яті, повністю викорінити будь-які прагнення до самостійного незалежного розвитку.

У Тернополі виставку відкрили керівники обласної державної адміністрації, обласної ради, міської ради, керівники Управління СБ України в Тернопільській області, представники місцевих органів державного управління. Голова Тернопільської обласної ради О. Кайда подякував СБУ за організацію та проведення виставки і зазначив, що вона є тим кроком, який показує, що боротьба за українську державу ще не завершена. Цю виставку мають відвідати наші діти та онуки, щоб долучатися до історії української нації. Дослідник національно-визвольного руху Є. Гасай наголосив, що історія українського народу – це книжка, з якої вирвано сторінки, і саме ця виставка повертає і відкриває невідомі до цього часу розділи історії.

Основним завданням виставки є інформування української та світової спільноти про систему репресій, що були вчинені сталінським режимом в 1920-1950-х роках ХХ століття проти українського народу з метою придушення будь-яких прагнень українців до опору тоталітаризму та здобуття державної незалежності.

Змістовно експозиція поділяється на декілька частин, кожна з яких висвітлює окремий історичний етап. Перша частина окреслює ситуацію, в якій опинилася Україна на момент розпаду Російської імперії та в наступні роки, під час визвольної боротьби за власну державність. Друга частина виставки розкриває мету, механізми, масштаби репресій проти усіх верст українського суспільства: селянства, інтелігенції, військових, політичної еліти, духовенства. Висвітлюються маловідомі сторінки історії, зокрема, депортація мирного населення у віддалені райони СРСР. Подається перебіг повоєнних репресій щодо колишніх військовополонених та місця найбільших поховань репресованих.

Авторами виставки є Міжнародний благодійний фонд “Україна 3000”, Галузевий державний архів Служби безпеки України, Київська міська організація Всеукраїнського товариства “Меморіал” ім. В. Стуса.

З 10 березня ознайомитися з виставкою зможуть мешканці Луцька, Луганська, Херсону. У кожному місті експозиція перебуватиме десять днів.
Прес-центр СБ України
Джерело:
Тегі: виставку, Зламані, долі8230, Тернопільська область

 
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом
Створення та просування сайтів
 
Новини партнерів
 
АРХІВ НОВИН
Ноябрь 2017 (9)
Октябрь 2017 (31)
Сентябрь 2017 (12)
Август 2017 (53)
Июль 2017 (34)
Июнь 2017 (38)
 
Тегі
Івано-Франківська область, Актуально, бюджету, викрили, виявили, Волинська область, Головна, гривень, Житомирська область, Закарпатська область, затримали, Кримінал, Львівська область, людей, новини, Новини Рівного, області, понад, портал новин, порушення, Провінційка, прокуратури, Рівне, Рівненська область, Рівненської, Рівненщині, Рівненщина, Рівненщини, Рівному, служби, Спорт, Суспільство, Таке життя, Тернопільська область, Україна і світ, України, Хмельницька область, Чернівецька область, чоловіка, Що новенького?

Показать все теги

 

 

ГОЛОВНА ЗВ`ЯЗОК РЕКЛАМА RSS
Студія веб-дизайну "Провінційка"     Наповнення © 2006-2017 рiк. Газета «Провінційка». Всі права на авторські матеріали належать газеті «Провінційка».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Провінційка», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на provinciyka.rv.ua. Адреса для листування з редакцією: info@provinciyka.rv.ua
Вгору