Останні новини

Майже 38 мільйонів гривень надійшло від платників єдиного по ..

З початку року платники єдиного податку – юридичні та фізичні особи Рівненської області поповнили б ...


Операція «Акциз – 2018» та «Рубіж-2018» триває

Співробітниками оперативного управління Головного управління ДФС у Рівненській області та Рівненсь ...


На Рівненщині визначилися переможці та призери змагань “Кращ ..

16 лютого у місті Вараш Рівненської області відбувся ІІІ Чемпіонат серед пожежно-рятувальних підрозд ...


На Рівненщині наближатимуть освіту до потреб ринку праці

Адже в таких умовах роботодавець отримає повністю підготовленого фахівця і не витрачатиме кошти та ч ...


Наступного тижня у всіх школах міста Острог та Корецького ра ..

Місцеві комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняли таке рішення у зв ...


Платники Рівненщини сплатили майже 6 мільйонів гривень подат ..

У січні 2018 року платники Рівненщини сплатили до зведеного бюджету України 5,8 млн. грн. податку на ...


За січень місяць територіальні громади Рівненщини отримали б ..

До місцевих бюджетів Рівненщини у січні 2018 року надійшло 297,4 млн. грн. Порівняно з минулим роком ...

 
Фізика – його лірика…
Переглядів Переглядів: 838  Обговорень Обговорень: (0) 27-05-2010, 11:53
Фізика – його лірика…


Добігає кінця останній рік навчання у школі, а ми вже сумуємо за уроками Святослава Марчука, де дослухаєшся до кожного слова цікавих розповідей про світ, який базується на законах фізики.
Сьогодні тема уроку - «Фотоелектричний ефект». Підручник розповідає про це складно і якось відчужено, а розповідь вчителя захоплює. Відтак у душі зароджується цікавість: які життєві лабіринти треба здолати, щоб так уміло і цікаво донести учням теорію, захопити дітей експериментами, дослідами, винаходами? А ще відчутне вболівання за вчительську справу і любов до своїх вихованців. Де ті родинні і життєві джерела, із яких Ви, Святославе Дмитровичу, черпали педагогічну наснагу?
Мабуть, вони – у мальовничому селі Вишневе. Саме тут 1 листопада воєнного 1943 року майбутній невгамовний фізик-експериментатор з’явився на світ. Його дитинство обвітрене бідами і тривогами. Але навіть у той складний післявоєнний час хлопчик прагнув до знань. Навчався у початковій школі у рідному селі, а згодом у Княгининській семирічній та Демидівській середній школах, де з особливим завзяттям вивчав точні науки. Найбільше подобалася фізика і математика. Мабуть, це зіграло визначальну роль при виборі подальшого життєвого шляху. Можна стверджувати, що шкільне захоплення благословило Святослава Марчука на фізико-математичний факультет Кременецького педагогічного інституту.
П’ять років навчання в вищому навчальному закладі, де у двадцятих роках ХХ століття виношував творчі задуми майбутній літературний талант світового масштабу Улас Самчук, заклали міцний науково-методичний фундамент майбутнього педагога. До речі, перші кроки на освітянській ниві зробив у селі Власковець на Тернопільщині. Згодом Святослав Марчук повернувся на рідні терени. Він вчителював у Пісниківській та Вербенській восьмирічках. У Вербні також спробував і директорського хліба.
Розумного, ділового, порядного педагога помітили кадровики із райцентру. Саме за їхніх переконливих і незаперечних аргументів уродженець Вишневого із 1967 по 1974 рік був на комсомольській роботі. Відлучений від улюбленого заняття, Святослав Дмитрович тішив себе не посадами другого чи першого секретаря райкому комсомолу, а бодай тим, що мав змогу перебувати в контакті з молоддю.
Тож коли після комсомольського семиріччя став учителем фізики Млинівської середньої школи №2, то наче вдруге на світ народився. Допитлива дітвора надихнула на пошуки, дослідження, експерименти. Та й власний педагогічний неспокій кликав до творчості.
День за днем, рік за роком в арсеналі вчителя фізики нагромаджувався чималий обсяг наукових матеріалів. Не дивно, що своїми здобутками він дослідник захотів поділитися з колегами-фізиками. У 1995 році публікація у московському журналі «Фізика в школі» викликала схвальні відгуки у вчителів та науковців. Згодом у фахових журналах Святослав Марчук продовжує розміщати публікації про свої дослідження у галузі фізики. Згодом новатор узявся за виготовлення приладів для дослідів на уроках фізики. Після публікації «Медичний шприц на уроках фізики» його методикою користуються колеги зі всієї України. Нині винахід вчителя «Комплект для дослідів з механіки» демонструється на виставці у Києві. І це, як кажуть, ще не вечір…

Олена ГРИВА,
учениця 11 класу
Млинівської ЗОШ №3
Джерело:
Тегі: лірика, Фізика, Суспільство

 
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом
Створення та просування сайтів
 
Тегі
Івано-Франківська область, Актуально, Волинська область, Головна, Житомирська область, Закарпатська область, Кримінал, Львівська область, Новини Рівного, Провінційка, Рівне, Рівненська область, Рівненської, Рівненщині, Рівненщина, Рівненщини, Рівному, Спорт, Суспільство, Таке життя, Тернопільська область, Україна і світ, України, Хмельницька область, Чернівецька область, Що новенького?, бюджету, викрили, виявили, гривень, затримали, людей, новини, області, понад, портал новин, порушення, прокуратури, служби, чоловіка

Показати всі теги

 

 

ГОЛОВНА ЗВ`ЯЗОК РЕКЛАМА RSS
Студія веб-дизайну "Провінційка"     Наповнення © 2006-2017 рiк. Газета «Провінційка». Всі права на авторські матеріали належать газеті «Провінційка».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Провінційка», а при передруку в інтернеті - з активним гіперпосиланням на provinciyka.rv.ua. Адреса для листування з редакцією: info@provinciyka.rv.ua
Вгору