Рівне:

Створення та просування сайтів

У кожній військовій частині ЗСУ з’явиться священик

Україна і світ 10-чер, 2010, 14:149 prov 1 140
У кожній військовій частині ЗСУ з’явиться священик


Рада з душпастирської опіки, куди входять представники семи українських церков і Міністерства оборони, прийняла за основу концепцію душпастирської опіки військовослужбовців, повідомляє “КоммерсантЪ-Украина”.
На думку представників Української православної церкви Київського патріархату, документ є першим кроком до введення в армії капеланства - він надає священикам право здійснювати постійну пастирську опіку військовослужбовців. Зараз проведення богослужінь у частинах багато в чому залежить від бажання командирів.
У розпорядженні опинився проект Концепції душпастирської опіки у Збройних силах України, розроблений Радою з душпастирської опіки. Документ покладає на командування військових частин збройних сил (ЗС) обов’язок надавати військовослужбовцям можливість брати участь у богослужіннях і виконанні релігійних обрядів, а також допомагати військовим священикам забезпечувати релігійні потреби військовослужбовців.
За словами керівника прес-служби Міноборони Ігоря Халявінського, зараз пастирська опіка у військових частинах на постійній основі не здійснюється. “Священик може відслужити молебень або бути присутнім при присязі, однак це окремі випадки”, - зазначив Халявінський.
Як повідомив референт синодального управління у зв’язках зі ЗС та іншими військовими формуваннями УПЦ КП протоієрей Олександр Трофимлюк, прийняття концепції має стати першим кроком до введення в армії інституту капеланства. “Зараз присутність священика в частині залежить від його бажання і волі, а також від командира частини. У перші роки священнослужителі поєднуватимуть парафіяльну службу з богослужіннями у частинах, але це ненормальна практика, оскільки потрібно проводити більше часу зі своєю паствою. Думаю, ідеальний варіант - створення інституту капеланства, який фінансувався б державою”, - повідомив Трофимлюк.
Водночас, директор департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони Ілля Тищенко вважає, що ввести інститут капеланства в армії поки що не можна, оскільки це не передбачено чинним законодавством. “На мою думку, схема, при якій священики будуть проводити богослужіння і в церквах, і у військових частинах, цілком актуальна”, - заявив Тищенко.
Тепер концепцію буде розіслано представникам церков, що входять до складу Ради з душпастирської опіки, для внесення змін, після чого його представлять на наступному засіданні ради. При цьому, істотні зміни навряд чи буде внесено. “Це суто процедурне питання, бо всі церкви брали участь у створенні документа і в цілому задоволені ним”, - зазначив Олександр Трофимлюк.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору