Рівненщина спортивна

Спорт 05-кві, 2007, 17:139 prov 1 413

Впродовж шести днів в Ізмаїлі проходила першість України з баскетболу серед дівчат 1994 року народження. За нагороди змагань боролися одинадцять команд. Сильнішими виявилися баскетболістки збірної Рівненської області, основу якої склали гравці рівненського ”Сузір’я” (тренери Валерій Жартун та Марина Панюк). У вирішальному матчі рівнянки здолали опір господарок — 85:42. Додому рівнянки привезли два індивідуальні призи: кращим захисником визнана Тетяна Олексійчук, кращим нападником – Ірина Бабинська.

***

Чергові перемоги здобули баскетбольні команди БК „Сарни” та БК „Меридіан” з Костополя у чемпіонаті Західного регіону України. У Коломиї наші колективи здолали господарів БК „Коломия-Прикарпаття”. Сарненці виграли 118:69, а костопільчани — 107:96. У турнірній таблиці чемпіонату БК „Сарни” є одноосібним лідером (17 перемог у 17 іграх), наступним іде БК „Меридіан” —16 перемог у 17 іграх. Наступні матчі пройдуть 21-22 квітня в Костополі, де рівненські команди будуть грати із тернопільським „Унітехом” (займає 3 місце) та житомирським „Будівельником» (4 місце).

***

У Рівному відбувся чемпіонат України з пауерліфтингу серед спортсменів із вадами зору. З п’яти представників області чотири посіли призові місця. Рівняни Галина Галинська (вагова категорія до 60 кг), Володимир Копитюк (більше 125 кг), сарненчанин Роман Набухотний (до 70 кг) стали чемпіонами. Рівнянка Тетяна Данилейко (до 56 кг) була другою, а сарненчанин Петро Шепель (до 70 кг) фінішував п’ятим.

***

У Херсоні відбулися фінальні змагання першості України з гандболу серед дівчат 1993 р.н. на призи клубу “Стрімкий м’яч”. За підсумками попередніх змагань до фіналу вийшли команди Рівненської, Закарпатської (м. Ужгород), Дніпропетровської (м. Кривий Ріг), Запорізької, Луганської областей та міста Києва. Збірна команда області, яка складається з вихованок ДЮСШ №4 (тренер Юрій Басюк) посіла друге місце, поступившись лише команді з Кривого Рогу. Серед рівненських спортсменок кращими були Олена Захарова, Євгенія Романович, Наталія Абрамович та Ольга Круліковська.

***

Другими повернулися із Запоріжжя волейболістки ДЮСШ ”Регіна”. Вихованки Петра Підгірського на чемпіонаті України з волейболу серед дівчат 1990-91 р.н. поступилися лише Запорізькому обласному спортивному інтернату. Кращими гравцями команди були нападаюча Ірина Лисиця (член юніорської збірної команди України) та зв’язуюча Наталія Юхимець.

***

Два перші місця в окремих видах всеукраїнського змагання з ушу виборов дубенчанин Володимир Воронежський. Це забезпечило йому загальне перше місце серед дорослих. У змаганнях брали участь 150 спортсменів з 12 областей України та АР Крим.

***

Тридцять медалей різного гатунку привезли до Рівного з Одеси вихованці Рівненського обласного осередку Федерації джундокан України. Найбільше нагород вибороли: Артем Доценко (три золоті та одну срібну), Андрій Доценко (дві золоті, одну срібну, одну бронзову), Анна Вахрен (дві срібні, одну бронзову), Ольга Дорощук (дві срібні), Катерина Долінчук (одна золота).

***

З 6 по 8 квітня у Бєлграді відбудеться чемпіонат Європи з дзюдо. Приємно, що у складі нашої збірної є представники Рівного. Ольга Суха виступатиме у ваговій категорії 48 кілограмів, а її тренер Михайло Романкевич буде в складі тренерської групи. Наша землячка боротиметься першого дня.

***

Чемпіонат світу з водних видів спорту в Мельбурні приніс українським плавцям 13 олімпійських ліцензій. Рівнянка Ганна Хлістунова завоювала ліцензію в плаванні на дистанції 100 метрів брасом.