Останні новини

Два посадовці комунального підприємства - керівник та головн ..

За процесуального керівництва прокуратури Рівненської області у кримінальному провадженні 16.11.2017 ...


До уваги релігійних організацій

Для отримання статусу неприбуткової організації залишилось два місяці.Відповідно до норм пункту 35 ...


Підозрюваного у вчиненні ДТП, в якій загинули 3-річна дитина ..

Під процесуальним керівництвом прокуратури Рівненської області триває досудове розслідування у кримі ...


Державна скарбниця поповнилась на майже 5 мільярдів гривень

За 10 місяців поточного року платниками податків Рівненської області до зведеного бюджету країни на ...


Надходження ЄСВ на Рівненщині зростають

Протягом поточного року – станом на 1 листопада 2017 року – сума надходжень від сплати єдиного в ...


У Рівному купили нових авто на суму понад 2 млн доларів

У вересні у Рівному та Рівненській області продали 68 нових автомобілів, що на 11 машин більше ніж у ...


Винуватець смертельної ДТП проведе у тюрмі 5 років

Вироком Сарненського районного суду з урахуванням позиції прокуратури визнано винним 22-річного жите ...

 
Договір купівлі-продажу нерухомості - хто повинен сплачувати обов'язкові платежі?
Переглядів Переглядів: 902  Обговорень Обговорень: (0) 3-12-2014, 16:55
При відчуженні нерухомості (нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу), нерідко виникає питання у продавця і покупця, хто повинен оплачувати обов'язкові платежі - продавець, покупець або ж у рівних частках кожний.

     У даній статті ми розкриємо найактуальніші питання посвідчення таких угод і розставимо всі крапки над «і» згідно чинного законодавства України в 2014 р..

     При посвідченні договору купівлі-продажу кімнати, квартири, будинки (домоволодіння) в т.ч. садового, дачного будинку, гаража, земельної ділянки (земельного паю) або їх частин, інше, необхідно у нотаріуса сплатити наступні платежі:
     - Послуги приватного / державного нотаріуса за складання та посвідчення договору та відповідних заяв до нього;
     - Обов'язкові платежі, які перераховуються на рахунок Міністерства юстиції України;
     - Оплата за реєстрацію нерухомості в електронному Державному реєстрі речових прав (раніше - електронна база Бюро технічної інвентаризації);
     - Оплата (1%) суми до Пенсійного Фонду України;
     - Оплата державного мита (1%);
     - Оплата податку (тільки у випадках, передбачених чинним податковим законодавством України).

     Послуги приватного або державного нотаріуса за складання та посвідчення договору та відповідних заяв до нього. На сьогоднішній день дана сума у нотаріуса, державного чи приватного, коливається від 800 грн. до 3500 грн. Залежить вона в першу чергу від кількості заяв, які необхідно скласти при посвідченні конкретного договору, а також складності самого договору. Наприклад, наявність згоди чоловіка або дружини на відчуження або придбання майна другим з подружжя, наявність зареєстрованих в будинку малолітніх, неповнолітніх дітей, посвідчення договору за довіреностю, відсутність реєстрації права власності продавця в Державному реєстрі речових прав тощо, ці обставини збільшать вартість даного договору.

     Обов'язкові платежі, які перераховуються на рахунок Міністерства юстиції України.
З 2013 року, всі обов'язкові платежі за перевірку обтяжень майна (застава, іпотека, арешт), а також наявність рухомих і нерухомих обтяжень продавця і покупця, а також їх подружжя, оплачуються безпосередньо до Міністерства юстиції України. Щоб не було розбіжностей між сторонами, що засвідчують договір, необхідно лише попросити нотаріуса, щоб він розмежував квитанції і кожна зі сторін оплатила лише за ті, які стосуються їх самих.

     Сплата за реєстрацію нерухомості в електронному Державному реєстрі речових прав (раніше - електронна база Бюро технічної інвентаризації).
З січня 2013 існує Державний реєстр речових прав. Доступ до цього реєстру мають всі нотаріуси України, приватні і державні, а також Державні реєстраційні служби України. Якщо Ваше право власності не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав, то Ви можете звернутися за такою реєстрацією в Державну реєстраційну службу, термін реєстрації в якої становить 2 тижні, або ж в момент посвідчення договору купівлі-продажу таку реєстрацію проведе державний чи приватний нотаріус. І в першому і в другому випадку така реєстрація буде правильною, а також матиме законну силу. Після посвідчення договору купівлі-продажу нотаріус, який посвідчує договір, зареєструє право власності у Державному реєстрі речових прав за покупцем (покупцями). Тепер покупцеві не потрібно після посвідчення договору їхати куди-небудь для реєстрації, підтвердженням цього на руках у нього залишиться договір купівлі-продажу і Витяг, що підтверджує реєстрацію права власності в електронному реєстрі.

      Сплата 1% від суми до Пенсійного Фонду України.
Згідно п.151 «Порядку оплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій »« збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна оплачується особами, які набувають нерухоме майно, у розмірі 1 відсотка від вартості нерухомого майна, зазначеного в договорі купівлі-продажу , за винятком державних установ, підприємств і організацій, які купують нерухомість за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій зарубіжних держав, що користуються імунітетом і привілеями згідно законів і міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на отримання житла або ж придбавають житло вперше.

     Сплата державного мита - 1%.
Згідно Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» за посвідчення договору купівлі-продажу нерухомості, що перебуває у власності громадянина, який здійснює таке відчуження сплачується 1 відсоток суми договору (але не менше оціночної вартості даного об'єкта) і не нижче одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян . Тобто якщо Ви продаєте нерухомість за суму, нижче оціночної вартості майна, тоді державне мито буде обчислюватися від суми в оцінці наданої суб'єктом оціночної діяльності, і навпаки, якщо Ви продаєте нерухомість за суму, що перевищує оцінну вартість, тоді державне мито буде обчислюватися з даної суми - т .е. з більшої суми.

     Сплата податку (тільки у випадках, передбачених чинним податковим законодавством України).

     Згідно статті 172 Податкового кодексу України оподатковується за ставкою 5 відсотків:
     - Дохід, отриманий платником податків, який набуває у звітному податковому році два і більше об'єкта нерухомості (оплачує покупець);
     - Дохід на земельні ділянки, що перевищує норми безоплатної передачі, згідно цільового призначення (сплачує продавець);
     - Якщо нерухомість знаходиться у власності менше 3 років (сплачує продавець), за винятком майна, придбаного в порядку спадкування.

     Звичайно, в практичній діяльності, в основному сторони самі приходять до угоди щодо оплати вищевказаних платежів трьома способами: все оплачує продавець, все оплачує покупець, сторони оплачують порівну (або згідно закону). Цей факт обов'язково відображається в тексті договору.

    Отримати якісну консультацію щодо посвідчення договору, збору (допомоги в зборі) документів для договору купівлі-продажу, замовити оцінку майна, провести правовий аналіз документів або замовити послугу супроводу договору купівлі-продажу компетентним юристом Ви можете у нас на сайті privacylawyer.kiev.ua, за телефонами вказаними на сайті або ж в офісі компанії.
Джерело: provinciyka.rv.ua
Тегі:

 
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом
Створення та просування сайтів
 
Новини партнерів
 
АРХІВ НОВИН
Ноябрь 2017 (12)
Октябрь 2017 (31)
Сентябрь 2017 (12)
Август 2017 (53)
Июль 2017 (34)
Июнь 2017 (38)
 
Тегі
Івано-Франківська область, Актуально, бюджету, викрили, виявили, Волинська область, Головна, гривень, Житомирська область, Закарпатська область, затримали, Кримінал, Львівська область, людей, новини, Новини Рівного, області, понад, портал новин, порушення, Провінційка, прокуратури, Рівне, Рівненська область, Рівненської, Рівненщині, Рівненщина, Рівненщини, Рівному, служби, Спорт, Суспільство, Таке життя, Тернопільська область, Україна і світ, України, Хмельницька область, Чернівецька область, чоловіка, Що новенького?

Показать все теги

 

 

ГОЛОВНА ЗВ`ЯЗОК РЕКЛАМА RSS
Студія веб-дизайну "Провінційка"     Наповнення © 2006-2017 рiк. Газета «Провінційка». Всі права на авторські матеріали належать газеті «Провінційка».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Провінційка», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на provinciyka.rv.ua. Адреса для листування з редакцією: info@provinciyka.rv.ua
Вгору