Останні новини

На Рівненщині визначилися переможці та призери змагань “Кращ ..

16 лютого у місті Вараш Рівненської області відбувся ІІІ Чемпіонат серед пожежно-рятувальних підрозд ...


На Рівненщині наближатимуть освіту до потреб ринку праці

Адже в таких умовах роботодавець отримає повністю підготовленого фахівця і не витрачатиме кошти та ч ...


Наступного тижня у всіх школах міста Острог та Корецького ра ..

Місцеві комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняли таке рішення у зв ...


Платники Рівненщини сплатили майже 6 мільйонів гривень подат ..

У січні 2018 року платники Рівненщини сплатили до зведеного бюджету України 5,8 млн. грн. податку на ...


За січень місяць територіальні громади Рівненщини отримали б ..

До місцевих бюджетів Рівненщини у січні 2018 року надійшло 297,4 млн. грн. Порівняно з минулим роком ...


З початку року на Рівненщині зареєстровано 7 випадків африка ..

З них 6 – серед диких свиней в мисливських господарствах. Ще один стався у приватному господарстві, ...


У районах Рівненської області продовжують шкільні карантини

На 2 тижні ввели карантин у загальноосвітніх навчальних закладах Радивилівщини.Натомість, у Радивилі ...

 
Педагогічна значущість А. Г. Мерзляка для науки
Переглядів Переглядів: 667  Обговорень Обговорень: (0) 20-12-2014, 15:07
Підручники автора А.Г. МерзлякВизначення змісту шкільної освіти - завдання не таке проста, як може здатися на перший погляд. Історія педагогіки та школи показує, що при вирішенні проблеми визначення змісту освіти, яким повинні опановувати школярі, допускалося і допускається багато помилок, які негативно позначаються на якості навчання. Однак, в основному зміст шкільної освіти визначено так, щоб забезпечити ефективну та повноцінну підготовку школярів до життя.
Сьогодні в освітньому просторі України важливою нині є проблема збереження та примноження наукової спадщини, виховання молоді шляхом новітніх методичних розробок. Зокрема, це стосується процесу підготовки майбутніх учителів математики. Варто звернути увагу на те, що вдосконалення програм та підручників з математики ведеться дуже активно: критикується зайвий формалізм підручників, що побудованих на основі теоретико-множинного підходу. Це пов’язано з соціокультурними змінами, що наклали свій відбиток на вирішення проблеми відбору знань, умінь і навичок, якими повинні оволодівати учні в процесі навчання.
В теперішній час досить вагомий внесок у розвиток галузі матеатики вніс А. Г. Мерзляк. У його численних підручниках, зошитах та посібниках міститься понятійно-категоріальний апарат, обґрунтовано актуальність наукових доробок. Так, формуючи поняття А. Г. Мерзяк рекомендує якомога ширше використовувати наочність, виховуючи в учнів уміння використовувати моделі для ілюстрації висловлюваних ними міркувань.
Педагогічна значущість А. Г. Мерзляка для науки досить вагома. Усі його наукові доробки мають мету, завдання, методологічну та теоретичну основу, наукову новизну, практичне значення. Кожен посібник та монографія стисло викладені, а саме їх основний зміст та науково-дослідний напрям роботи.
Автор розробив компонентну структуру навчання математики у загальноосвітній школі. До неї входять мотиваційно-ціннісний, когнітивний, емоційно-вольовий, творчо-особистісний та діяльнісний компоненти, що забезпечують цілеспрямованість, цілісність, ефективність та результативність дій щодо досягнення поставлених цілей у процесі навчання основ математики. Школярі дуже люблять займатися математикою, використовуючи зошити та підручники А. Г. Мерзляка.
Визначені А. Г. Мерзляк критерії і показники сформованості рівня розвитку особистості засобами математики допомагають зрозуміти доцільність розробки даної проблеми для підвищення ефективності процесу підготовки майбутніх вчителів математики.
Про теоретичний і практичний внесок автора в процес становлення творчої особистості майбутнього вчителя математики, забезпечення більш якісного рівня фахової підготовки свідчать основні положення монографій, зошитів та підручників.
Вище наведене дозволяє стверджувати, що зміст, структура, понятійно-категоріальний апарат, новизна, теоретичне і практичне значення дослідження свідчать про оригінальність, самостійність та завершеність посібників, зошитів та підручників А. Г. Мерзляка.

Джерело: provinciyka.rv.ua
Тегі:

 
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом
Створення та просування сайтів
 
Тегі
Івано-Франківська область, Актуально, Волинська область, Головна, Житомирська область, Закарпатська область, Кримінал, Львівська область, Новини Рівного, Провінційка, Рівне, Рівненська область, Рівненської, Рівненщині, Рівненщина, Рівненщини, Рівному, Спорт, Суспільство, Таке життя, Тернопільська область, Україна і світ, України, Хмельницька область, Чернівецька область, Що новенького?, бюджету, викрили, виявили, гривень, затримали, людей, новини, області, понад, портал новин, порушення, прокуратури, служби, чоловіка

Показати всі теги

 

 

ГОЛОВНА ЗВ`ЯЗОК РЕКЛАМА RSS
Студія веб-дизайну "Провінційка"     Наповнення © 2006-2017 рiк. Газета «Провінційка». Всі права на авторські матеріали належать газеті «Провінційка».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Провінційка», а при передруку в інтернеті - з активним гіперпосиланням на provinciyka.rv.ua. Адреса для листування з редакцією: info@provinciyka.rv.ua
Вгору