Останні новини

На Рівненщині визначилися переможці та призери змагань “Кращ ..

16 лютого у місті Вараш Рівненської області відбувся ІІІ Чемпіонат серед пожежно-рятувальних підрозд ...


На Рівненщині наближатимуть освіту до потреб ринку праці

Адже в таких умовах роботодавець отримає повністю підготовленого фахівця і не витрачатиме кошти та ч ...


Наступного тижня у всіх школах міста Острог та Корецького ра ..

Місцеві комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняли таке рішення у зв ...


Платники Рівненщини сплатили майже 6 мільйонів гривень подат ..

У січні 2018 року платники Рівненщини сплатили до зведеного бюджету України 5,8 млн. грн. податку на ...


За січень місяць територіальні громади Рівненщини отримали б ..

До місцевих бюджетів Рівненщини у січні 2018 року надійшло 297,4 млн. грн. Порівняно з минулим роком ...


З початку року на Рівненщині зареєстровано 7 випадків африка ..

З них 6 – серед диких свиней в мисливських господарствах. Ще один стався у приватному господарстві, ...


У районах Рівненської області продовжують шкільні карантини

На 2 тижні ввели карантин у загальноосвітніх навчальних закладах Радивилівщини.Натомість, у Радивилі ...

 
Де і як проходитимуть місцеві вибори на Рівненщині?
Переглядів Переглядів: 662  Обговорень Обговорень: (0) 25-08-2015, 13:54
Рівно за два місяці, 25 жовтня, в Україні, в тому числі й на Рівненщині, відбудуться місцеві вибори. Для їх організації нещодавно був прийнятий новий Закон про місцеві вибори. Тому РОГО «Комітет виборців України» розпочинає публікацію серії консультаційних статей, присвячених правилам проведення цих виборів.
В цьому оглядовому матеріалі коротко йтиметься про те, хто, кого і як обиратиме під час місцевих виборів у Рівненській області.
Кого обиратимуть?
На цих виборах в Рівненській області обиратимуть 338 сільських, 16 селищних та 11 міських голів, а також депутатів 338 сільських, 16 селищних, 11 міських і 16 районних рад та депутатів Рівненської обласної ради.
Якою буде виборча система?
Вибори депутатів обласної, міських і районних рад проводитимуться за пропорційною виборчою системою за виборчими списками місцевих організацій партій. При цьому, кандидатами в депутати до цих рад будуть як члени відповідних партій, так і безпартійні особи, яких висунуть такі партії. Тобто, самовисування в зазначені ради виключається. Право на розподіл депутатських портфелів у радах матимуть партії, які отримають 5% і більше голосів виборців під час голосування 25 жовтня.
Вибори сільських, селищних та міських голів, а також депутатів сільських і селищних рад відбуватимуться за мажоритарною виборчою системою. Тому висування осіб на зазначені посади буде здійснюватися як партіями, так і шляхом самовисування. Перемогу за мажоритарною системою виборів отримають особи, які наберуть відносну більшість голосів.
Але міським головою Рівного зможе стати особа, котра набере більше 50% голосів виборців (абсолютну більшість) відносно інших кандидатів на цю посаду. Якщо ж жоден з кандидатів не набере такої кількості голосів, то буде проведений другий тур відповідних виборів на цю посаду.
Хто організовуватиме вибори?
Організацією і проведенням виборів на Рівненщині займатимуться виборчі комісії. Зокрема, будуть створені обласна, районні, міські, селищні і сільські територіальні виборчі комісії. Кожна з таких комісій за результатами виборів оголосить переможців. Так, обласна ТВК визначить осіб, які потраплять до обласної ради, районні – до районних рад, міські, селищні і сільські відповідно визначать переможців, які стануть міськими, сільськими і селищними головами та депутатами зазначених рад. Крім того, для безпосередньої організації та проведення голосування і підрахунку голосів в області працюватиме декілька тисяч дільничних виборчих комісій.
Якою буде територіальна організація виборів?
Через значну кількість місцевих виборів, які проходитимуть одночасно, кожен населений пункт одночасно буде входити до кількох виборчих округів. Наприклад, у селищі Квасилів Рівненського району буде створений єдиний округ з виборів селищного голови. Окремо в межах такого округу будуть створені округи з виборів депутатів селищної ради. Також селище матиме один чи кілька округів, у яких до районної ради йтимуть різні кандидати за списками місцевих організацій партій. Крім того, селище входитиме до округу, від якого балотуватимуться кандидати в депутати до обласної ради.
Загальну кількість територіальних виборчих округів не пізніш як за 50 днів до дня виборів має визначити ЦВК, а вже конкретні їх межі (яка вулиця чи які населені пункти потраплять до конкретного округу) визначатимуть територіальні виборчі комісії.
Скільки бюлетенів отримає виборець?
Враховуючи територіальну організацію виборів, виборець, наприклад, у тому ж Квасилові 25 жовтня на своїй виборчій дільниці отримає відразу 4 бюлетені для голосування: 1 – з виборів селищного голови; 2 – депутатів селищної ради; 3 – депутатів Рівненської районної ради; 4 – депутатів Рівненської обласної ради.
Виборці ж Рівного отримають 3 бюлетені: 1 – з виборів міського голови; 2 – депутатів міської ради; 3 – депутатів Рівненської обласної ради.
Хто матиме право голосувати?
Участь у голосуванні зможуть взяти дієздатні громадяни України, які на день голосування досягли 18-річного віку і є членами відповідних громад, де вони проходитимуть місцеві вибори. Така належність до громади визначатиметься за зареєстрованим місцем проживання (так званою «постійною пропискою»). Станом на 1 серпня цього року на Рівненщині зареєстровано 875 680 виборців.
Микола Глотов, керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України».
Джерело: provinciyka.rv.ua
Тегі:

 
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом
Створення та просування сайтів
 
Тегі
Івано-Франківська область, Актуально, Волинська область, Житомирська область, Закарпатська область, Кримінал, Львівська область, Новини Рівного, Провінційка, Рівне, Рівненська область, Рівненської, Рівненщині, Рівненщина, Рівненщини, Рівному, Спорт, Суспільство, Таке життя, Тернопільська область, Україна і світ, України, Хмельницька область, Чернівецька область, Що новенького?, бюджету, викрили, виявили, гривень, життя, затримали, людей, новини, області, понад, портал новин, порушення, прокуратури, служби, чоловіка

Показати всі теги

 

 

ГОЛОВНА ЗВ`ЯЗОК РЕКЛАМА RSS
Студія веб-дизайну "Провінційка"     Наповнення © 2006-2017 рiк. Газета «Провінційка». Всі права на авторські матеріали належать газеті «Провінційка».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Провінційка», а при передруку в інтернеті - з активним гіперпосиланням на provinciyka.rv.ua. Адреса для листування з редакцією: info@provinciyka.rv.ua
Вгору