Останні новини

Майже 38 мільйонів гривень надійшло від платників єдиного по ..

З початку року платники єдиного податку – юридичні та фізичні особи Рівненської області поповнили б ...


Операція «Акциз – 2018» та «Рубіж-2018» триває

Співробітниками оперативного управління Головного управління ДФС у Рівненській області та Рівненсь ...


На Рівненщині визначилися переможці та призери змагань “Кращ ..

16 лютого у місті Вараш Рівненської області відбувся ІІІ Чемпіонат серед пожежно-рятувальних підрозд ...


На Рівненщині наближатимуть освіту до потреб ринку праці

Адже в таких умовах роботодавець отримає повністю підготовленого фахівця і не витрачатиме кошти та ч ...


Наступного тижня у всіх школах міста Острог та Корецького ра ..

Місцеві комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняли таке рішення у зв ...


Платники Рівненщини сплатили майже 6 мільйонів гривень подат ..

У січні 2018 року платники Рівненщини сплатили до зведеного бюджету України 5,8 млн. грн. податку на ...


За січень місяць територіальні громади Рівненщини отримали б ..

До місцевих бюджетів Рівненщини у січні 2018 року надійшло 297,4 млн. грн. Порівняно з минулим роком ...

 
Стародавні традиції весілля
Переглядів Переглядів: 2032  Обговорень Обговорень: (0) 28-12-2015, 16:04
В усі часи і в усіх народів укладання шлюбу було оповито великою кількістю обрядів, які з плином часу стали традицією і супроводжують весілля і донині. Ці обряди були покликані визначити хід подій від оглядин до впровадження, а також оберегти молоду сім`ю від лихих очей, закликати благовоління вищих сил для їх подальшого життя.
В ті часи люди жили общинним життям. Молоді люди були підпорядковані старшим і змушені були коритися навіть і в виборі пари. Часто на цей вибір впливали не почуття молодих, а розмір вена, яке мало бути сплачено сім`ї нареченої, як компенсацію за втрату робочої сили в господарстві. Мав значення також посаг, який віддавали за нареченою. Домовленості про шлюб були складні та поетапні.
Перше, що потрібно було зробити - провести оглядини. Свати і куми разом з нареченим приходили в гості без оголошення справжньої причини і заводили далеку і часто алегоричну мову  про покупку телиці і полювання ласиці, мовляв, у нас є підходящий купець і ловець. Поступово вияснялося, що готова дати одна і друга сторона і гості ішли собі додому.

Стародавні традиції весілля


Якщо умови підходили обом сторонам, тоді робився наступний крок - сватання. Свати з батьками і женихом приїздили в дім і робили пропозицію, тоді вже сама дівчина приймала рішення. Як молодий був любий -  виносила йому рушники, які вишила сама заздалегідь. А якщо ні - тоді гарбуз.
Якщо згода була отримана, тоді все село збиралося на толоку, де проводився посад. Так називався обряд, коли молодих вперше садили разом в куті на кожусі і після цього вони відокремлювалися від неодруженої молоді і оголошувалися парою. Ніхто більш не міг свататися до дівчини після посаду. Наречені разом з дружками і молоддю ходили з дому в дім і запрошували гостей. Запрошені долучалися до приготувань. Заміжні жінки проводили обряд бгання короваю. Вони збиралися в одній хаті, кожна приносила необхідне для випічки і бгали - тобто місили пишний хліб, прикрашаючи його листками, сонцем і зорями, співаючи і примовляючи. Перед весіллям молода проводила дівич-вечір. Дівчата співали пісень, плели весільні вінки і прощалися з дівуванням подруги.

Стародавні традиції весілля


Урочисте свято починалося, коли молодий разом з дружками і гостями приїжджали в дім молодої, де і починалося частування з музиками і танцями. Закінчувалося свято обрядом очепин, коли під жалібні співи знімали вінок, розплітали косу і одягали хустку - очіпок. Після цього дівчина отримувала статус молодиці і пару впроваджували в дім чоловіка в супроводі старших жінок. Вони утішали і наставляли, молодих, підготовлюючи до шлюбної ночі.

Стародавні традиції весілля


Весілля продовжувалося і на наступний день, але вже в домі жениха. В цей день вшановували батьків. Вони обмінювалися подарунками - жінкам дарували хустки, а чоловікам - чоботи. Під жарти і пісні батьків возили по селу на заквітчаному возі. Молодь влаштовувала ігрища. Закінчувалося свято обрядовими співами.

Стародавні традиції весілля


З того часу проминули століття, але стародавні весільні традиції живуть в народі і донині.

Натхненник статті http://www.grydnycia.lviv.ua/.
Джерело: www.grydnycia.lviv.ua
Тегі:

 
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом
Створення та просування сайтів
 
Тегі
Івано-Франківська область, Актуально, Волинська область, Житомирська область, Закарпатська область, Кримінал, Львівська область, Новини Рівного, Особливий погляд, Провінційка, Рівне, Рівненська область, Рівненської, Рівненщині, Рівненщина, Рівненщини, Рівному, Спорт, Суспільство, Таке життя, Тернопільська область, Україна і світ, України, Хмельницька область, Чернівецька область, Що новенького?, бюджету, викрили, виявили, гривень, затримали, людей, новини, області, понад, портал новин, порушення, прокуратури, служби, чоловіка

Показати всі теги

 

 

ГОЛОВНА ЗВ`ЯЗОК РЕКЛАМА RSS
Студія веб-дизайну "Провінційка"     Наповнення © 2006-2017 рiк. Газета «Провінційка». Всі права на авторські матеріали належать газеті «Провінційка».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Провінційка», а при передруку в інтернеті - з активним гіперпосиланням на provinciyka.rv.ua. Адреса для листування з редакцією: info@provinciyka.rv.ua
Вгору