Останні новини

У Рівному СБУ затримала на хабарі депутата міської ради

Співробітники Служби безпеки України спільно з Генпрокуратурою викрили на хабарі депутата Рівненсько ...


Лісорубні квитки видавали незаконно

За позовом прокуратури Рівненської області визнано незаконними дії посадових осіб лісгоспів щодо вид ...


У Костопільському районі припинено незаконне видобування піс ..

Прокуратурою Рівненської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, ...


Декана факультету Рівненського ВУЗУ викрито під час отриманн ..

На Рівненщині завдяки злагодженим діям правоохоронних органів вкотре викрито факт корупції, пов’язан ...


Рівненські ліси збагатили бюджети на майже 29 мільйонів грив ..

Протягом 7 місяців 2017 року лісокористувачі Рівненської області сплатили до бюджетів усіх рівнів 28 ...


Потяг, який курсував з України до Польщі, змінює маршрут
На понад 50 млн. грн. порушення при виплаті зарплати виявил ..

У процесі сучасного оновлення, модернізування та реформування соціально-економічних відносин в Украї ...

 
Стародавні традиції весілля
Переглядів Переглядів: 1820  Обговорень Обговорень: (0) 28-12-2015, 16:04
В усі часи і в усіх народів укладання шлюбу було оповито великою кількістю обрядів, які з плином часу стали традицією і супроводжують весілля і донині. Ці обряди були покликані визначити хід подій від оглядин до впровадження, а також оберегти молоду сім`ю від лихих очей, закликати благовоління вищих сил для їх подальшого життя.
В ті часи люди жили общинним життям. Молоді люди були підпорядковані старшим і змушені були коритися навіть і в виборі пари. Часто на цей вибір впливали не почуття молодих, а розмір вена, яке мало бути сплачено сім`ї нареченої, як компенсацію за втрату робочої сили в господарстві. Мав значення також посаг, який віддавали за нареченою. Домовленості про шлюб були складні та поетапні.
Перше, що потрібно було зробити - провести оглядини. Свати і куми разом з нареченим приходили в гості без оголошення справжньої причини і заводили далеку і часто алегоричну мову  про покупку телиці і полювання ласиці, мовляв, у нас є підходящий купець і ловець. Поступово вияснялося, що готова дати одна і друга сторона і гості ішли собі додому.

Стародавні традиції весілля


Якщо умови підходили обом сторонам, тоді робився наступний крок - сватання. Свати з батьками і женихом приїздили в дім і робили пропозицію, тоді вже сама дівчина приймала рішення. Як молодий був любий -  виносила йому рушники, які вишила сама заздалегідь. А якщо ні - тоді гарбуз.
Якщо згода була отримана, тоді все село збиралося на толоку, де проводився посад. Так називався обряд, коли молодих вперше садили разом в куті на кожусі і після цього вони відокремлювалися від неодруженої молоді і оголошувалися парою. Ніхто більш не міг свататися до дівчини після посаду. Наречені разом з дружками і молоддю ходили з дому в дім і запрошували гостей. Запрошені долучалися до приготувань. Заміжні жінки проводили обряд бгання короваю. Вони збиралися в одній хаті, кожна приносила необхідне для випічки і бгали - тобто місили пишний хліб, прикрашаючи його листками, сонцем і зорями, співаючи і примовляючи. Перед весіллям молода проводила дівич-вечір. Дівчата співали пісень, плели весільні вінки і прощалися з дівуванням подруги.

Стародавні традиції весілля


Урочисте свято починалося, коли молодий разом з дружками і гостями приїжджали в дім молодої, де і починалося частування з музиками і танцями. Закінчувалося свято обрядом очепин, коли під жалібні співи знімали вінок, розплітали косу і одягали хустку - очіпок. Після цього дівчина отримувала статус молодиці і пару впроваджували в дім чоловіка в супроводі старших жінок. Вони утішали і наставляли, молодих, підготовлюючи до шлюбної ночі.

Стародавні традиції весілля


Весілля продовжувалося і на наступний день, але вже в домі жениха. В цей день вшановували батьків. Вони обмінювалися подарунками - жінкам дарували хустки, а чоловікам - чоботи. Під жарти і пісні батьків возили по селу на заквітчаному возі. Молодь влаштовувала ігрища. Закінчувалося свято обрядовими співами.

Стародавні традиції весілля


З того часу проминули століття, але стародавні весільні традиції живуть в народі і донині.

Натхненник статті http://www.grydnycia.lviv.ua/.
Джерело: www.grydnycia.lviv.ua
Тегі:

 
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом
Створення та просування сайтів
 
Новини партнерів
 
АРХІВ НОВИН
Сентябрь 2017 (7)
Август 2017 (53)
Июль 2017 (34)
Июнь 2017 (38)
Май 2017 (31)
Апрель 2017 (72)

 

 

ГОЛОВНА ЗВ`ЯЗОК РЕКЛАМА RSS
Студія веб-дизайну "Провінційка"     Наповнення © 2006-2016 рiк. Газета «Провінційка». Всі права на авторські матеріали належать газеті «Провінційка».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Провінційка», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на provinciyka.rv.ua. Адреса для листування з редакцією: info@provinciyka.rv.ua
Вгору