Останні новини

Рівненщина: місцеві громади отримали 2,9 млн. гривень від на ..

Протягом 2017 року до місцевих бюджетів Рівненської області надійшло 2,9 млн. грн транспортного пода ...


У Гощі відкрили новозбудований корпус дитсадка «Малятко»

У сучасному приміщенні розмістяться дві дошкільні групи на 60 місць.Для дітей обладнали великий спор ...


На грип та ГРІ за тиждень захворіло 5 тисяч жителів Рівненщи ..

У Рівненській області за минулий тиждень на грип та ГРІ захворіло 5 тисяч 203 людини.Це на вісім сот ...


Прокуратура Рівненської області забезпечила фактичне поверне ..

На виконання рішення Дубровицького районного суду Рівненської області, яким підтримано позицію проку ...


Історичні фото та документи: у Рівному запрацює виставка до ..

«100 років боротьби. Українська революція 1917 – 1921» Виставка під такою назвою запрацює в Державно ...


У музеї Рівного покажуть портрети 110 добровольців

22 січня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкриється виставка «Портрети добровольців на ...


За втручання прокурорів Рівненщини поновлено права 1 877 діт ..

Органами прокуратури Рівненської області вживаються комплексні заходи щодо захисту прав дітей у крим ...

 
Українських журналістів застрахують від ризиків - Едуард Багіров
Переглядів Переглядів: 9646  Обговорень Обговорень: (0) 18-04-2016, 14:47
У Києві відбулася презентація Міжнародного благодійного фонду «Фонд захисту свободи слова в Україні»
У Конгресу-холі столичного готелю «Хрещатик» громадськості презентували проект Міжнародного благодійного фонду «Фонд захисту свободи слова в Україні». Представники ЗМІ, адвокати, співробітники страхових компаній, правозахисники зібралися, щоб підтримати цю ініціативу і засвідчити високий статус заходу.

Українських журналістів застрахують від ризиків - Едуард Багіров


Ініціатором створення Фонду виступила МГО «Міжнародна Ліга захисту прав громадян України» спільно з Лігою страхових організацій України.
«Друзі, колеги! Я дуже радий представити вам новий, унікальний проект, спрямований на захист вітчизняних журналістів. Ми заснували Міжнародний благодійний фонд «Фонд захисту свободи слова в Україні», який повинен стати зв'язуючою ланкою між журналістами і страховими компаніями», - звернувся до присутніх ініціатор проекту, голова правління «Міжнародної Ліги захисту прав громадян України» Едуард Багіров.
«Не секрет, що свобода слова в нашій країні не відповідає західним стандартам. Більшість вітчизняних ЗМІ дотаційні, належать навколополітичним кланам, і не мають можливості вести незалежну редакційну політику. Багато талановитих журналістів змушені пристосовуватись до вимог «особливого курсу», і позбавлені можливості працювати по совісті, виходячи з принципів об'єктивності та громадянського обов'язку. Ті ж, хто намагаються відстоювати свої права на правдиве, всебічне висвітлення інформації, ризикують бути звільненими, часто втрачають роботу і на довгий час залишаються без засобів до існування. Разом з тим, чимало українських журналістів у своєму бажанні правдиво розкривати негативні явища часто ризикують здоров'ям і навіть життям. І також залишаються абсолютно незахищеними в наш суворий час. Так було до цього. Тепер буде по-іншому!
Міжнародний благодійний фонд «Фонд захисту свободи слова в Україні» покликаний докорінно змінити ситуацію в журналістиці і на ринку вітчизняних ЗМІ. Відтепер всі, хто намагається займати незалежну позицію і відстоює свої права на чесну журналістику, може бути застрахований від багатьох непередбачених ситуацій.
Міжнародний благодійний фонд «Фонд захисту свободи слова в Україні» буде акумулювати кошти з різних джерел, і передбачає не тільки гідну матеріальну подушку для незаконно звільнених журналістів, але також надає компенсації в разі загроз, втрати працездатності та інших екстрених випадків, пов'язаних з професійною діяльністю журналістів! Стати учасником програми страхування професійних ризиків зможе практично кожен український журналіст, і це не буде потребувати від нього фінансових витрат. Ми розробили шаблон страхового полісу, який буде основоположним документом при укладенні договору між Фондом і журналістами. Для початку пропонуємо базовий поліс на суму 1000 гривень, компенсація за яким при настанні страхового випадку буде дорівнювати 100 000 гривень. У найближчі місяці ми плануємо застрахувати перших 50 журналістів на суму 5 млн. гнривень. А протягом року розраховуємо забезпечити страховими полісами 500 осіб на суму 50 млн. гривень. Це буде абсолютно безкоштовно для працівників ЗМІ. Так що звертайтеся, ми чекаємо!
Крім того, в рамках діяльності Фонду кожен журналіст зможе отримати безкоштовну правову та адвокатську допомогу від юристів адвокатського об'єднання «Едуард Багіров і Партнери». Ми абсолютно відкриті для співпраці і приймаємо будь-які пропозиції щодо організації процесу. Найголовніше, що співзасновником нашого фонду може виступити будь-який журналіст, що дозволить впливати на політику Фонду і контролювати його роботу», - розповів Едуард Багіров.
«Ми з великим ентузіазмом відгукнулися на запрошення взяти участь у цьому проекті, - звернулась до присутніх Ірина Денисова, директор департаменту інформаційної політики Ліги страхових організацій України. - Наша структура вже має досвід розробки страхових продуктів для журналістів - ми займалися цим спільно з профільним комітетом Верховної Ради. Цей досвід, безумовно, стане в нагоді для розвитку Міжнародного благодійного фонду «Фонд захисту свободи слова в Україні». Багато журналістів самі по собі не мають достатніх коштів для того, щоб оплачувати недешеві страхові поліси, а в рамках Фонду вони отримають таку можливість і зможуть застрахуватись від багатьох ризиків. Тільки за 2016 рік маємо 7 зареєстрованих випадків нападу на журналістів. Це і тілесні ушкодження, і підпали авто. Захист професійної діяльності журналіста - найважливіше завдання Фонду, і ми сподіваємось, що цей проект знайде популярність, і стане надійним помічником і партнером для працівників українських ЗМІ», - підсумувала Ірина Денисова.

Додаток

Інформаційна довідка
по реалізації проекту
Міжнародного благодійного фонду
«Фонд захисту свободи слова в Україні»

Цілі і завдання Міжнародного благодійного фонду «Фонд захисту свободи слова в Україні»
Одним з головних пріоритетів Міжнародного благодійного фонду «Фонд захисту свободи слова в Україні» буде захист журналіста від звільнення. Так як у випадку звільнення через свою принципову позицію, журналіст отримає можливість протягом календарного року зберігати свій дохід у вигляді страхових виплат, як страхове відшкодування.
Принцип роботи Міжнародного благодійного фонду «Фонд захисту свободи слова в Україні»
Міжнародний благодійний фонд «Фонд захисту свободи слова в Україні» акумулює кошти з різних джерел (гранти, пожертви, внески, спонсорська допомога, статутний капітал) і укладає страхові договори з українськими журналістами.
Оператором цих договорів виступить страхова компанія, яка отримає це право на конкурсній основі.
Учасником програми захисту Міжнародного благодійного фонду «Фонд захисту свободи слова в Україні» може стати будь-який журналіст України, який виявить бажання отримати правовий захист і страховку від втрати можливості займатися своєю професією (незаконне звільнення, втрата працездатності і т.п.).
Кожен журналіст - учасник програми страхування (репортер, оператор, фотокореспондент, редактор, технічний персонал, водії і т.п.) зможе заповнити форму-заявку і підписати договір з Міжнародним благодійним фондом «Фонд захисту свободи слова в Україні» про прийняття високих стандартів професійної журналістики і свободи слова в її істинному розумінні.
У договорі між Міжнародним благодійним фондом «Фонд захисту свободи слова в Україні» та журналістом будуть чітко прописані всі умови, обов'язки сторін та ознаки настання страхового випадку.
Головними предметами страхування журналістів - учасників програми Міжнародного благодійного фонду «Фонд захисту свободи слова в Україні» є:
а) Життя;
б) Здоров'я;
в) Право на незалежну професійну діяльність.
МБФ не поділяє журналістів за національністю, громадянством, стажем роботи, журналістськими «регаліями», релігійними, політичними переконаннями і поглядами. Головні критерії, на яких буде базуватися співробітництво між журналістом і Міжнародним благодійним фондом «Фонд захисту свободи слова в Україні» - професіоналізм і бажання чесно працювати на благо народу і держави України.
Щоб стати учасником програми страхування, журналісту потрібно буде надати про себе інформацію наступного плану:
1. Місце роботи;
2. Спеціалізація;
3. Можливі ризики (причини, за якими журналіст висловив бажання взяти участь у програмі Міжнародного благодійного фонду «Фонд захисту свободи слова в Україні»).

Критерії страхового випадку
Настанням страхового випадку буде вважатись:
а) Втрата працездатності (тимчасова, часткова, повна) пов'язана з виконанням професійних обов'язків або отримана в ході виконання професійних обов'язків;
б) Загроза життю або здоров'ю журналіста, загроза життю або здоров'ю членам його сім'ї, які спричинили матеріальні витрати або змушують змінити місце перебування журналіста або членів його сім'ї;
в) Звільнення журналіста з місця роботи за відмову порушити принципи свободи слова і об'єктивної подачі інформації;
г) У разі летального кінця сума компенсації сім'ї загиблого визначається окремо.
Базовим механізмом роботи Міжнародного благодійного фонду «Фонд захисту свободи слова в Україні» є матеріальна компенсація журналісту по страховому випадку.
У разі незаконного звільнення це може бути щомісячна компенсація реальної зарплати журналіста до моменту знаходження нового місця роботи.
Міжнародний благодійний фонд «Фонд захисту свободи слова в Україні» надає журналістові, члену фонду безкоштовний довічний юридичний супровід і допомогу адвокатів Адвокатського об'єднання «МІЖНАРОДНА АДВОКАТСЬКА КОМПАНІЯ« ЕДУАРД БАГІРОВ І ПАРТНЕРИ» за позовом до власників і керівників ЗМІ.

Вирішення спірних питань
За сумою компенсації. У багатьох ЗМІ офіційний і фактичний дохід журналіста можуть серйозно відрізнятися. За основу визначення суми страхових виплат при настанні страхового випадку буде братися усно заявлена членом фонду сума щомісячного доходу, а в певних випадках середньоринковий показник за даною професією.
З причин компенсації. При визначенні обставин страхового випадку буває нелегко розібратися, з чим саме пов'язано звільнення журналіста. Може статися так, що заявлена причина звільнення не відповідає реальній причині. По кожному офіційно заявленому факту незаконного звільнення буде проводитись ретельна перевірка юристами і адвокатами Міжнародного благодійного фонду «Фонд захисту свободи слова в Україні».
У кожному конкретному випадку буде проводитися незалежна комплексна оцінка ситуації, щоб прийняте рішення було максимально об'єктивним.
Програма захисту учасників програми Міжнародного благодійного фонду «Фонд захисту свободи слова в Україні» не включає компенсацію журналістам, якщо звільнення відбулося з наступних причин:
- Порушення статуту ЗМІ, в якому працював журналіст;
- Порушення трудової дисципліни;
- Невідповідність професійних якостей журналіста займаній посаді.
У процесі розвитку діяльності Міжнародного благодійного фонду «Фонд захисту свободи слова в Україні», після надходження перших страхових внесків з травня 2016 року, включається юридичний механізм страхових полісів журналістів України, членів Міжнародного благодійного фонду «Фонд захисту свободи слова в Україні».
Шановні колеги журналісти, не сумніваємось, що ви оціните нашу ініціативу, і разом з нами станете творцями нової платформи розвитку свободи слова і принципів демократії в Україні.
Джерело: provinciyka.rv.ua
Тегі:

 
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом
Створення та просування сайтів
 
Тегі
Івано-Франківська область, Актуально, Волинська область, Житомирська область, Закарпатська область, Кримінал, Львівська область, Новини Рівного, Провінційка, Рівне, Рівненська область, Рівненської, Рівненщині, Рівненщина, Рівненщини, Рівному, Спорт, Суспільство, Таке життя, Тернопільська область, Україна і світ, України, Хмельницька область, Чернівецька область, Що новенького?, бюджету, викрили, виявили, гривень, затримали, людей, новини, області, понад, портал новин, порушення, прокуратури, служби, хабара, чоловіка

Показати всі теги

 

 

ГОЛОВНА ЗВ`ЯЗОК РЕКЛАМА RSS
Студія веб-дизайну "Провінційка"     Наповнення © 2006-2017 рiк. Газета «Провінційка». Всі права на авторські матеріали належать газеті «Провінційка».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Провінційка», а при передруку в інтернеті - з активним гіперпосиланням на provinciyka.rv.ua. Адреса для листування з редакцією: info@provinciyka.rv.ua
Вгору