Рівне:

Створення та просування сайтів

Мікробам не накажеш

Актуально 21-січ, 2005, 16:209 prov 1 439
Останнім часом слово „грип” населення сприймає вже не так безпечно, як раніше. Адже ця хвороба все частіше тягне за собою різноманітні ускладнення. Тому сплески епідемії, що вже стали щорічним явищем, викликають серйозне занепокоєння. На щастя цьогоріч зима видалася на диво теплою, що певною мірою вплинуло на збереження „епідеміологічного спокою”.

За свідченням завідуючого епідвідділом міської санепідемстанції Івана Ковальчука, погодні умови відіграють не останню роль у появі епідемії. Сирість та холод спричиняють переохолодження організму, що й призводить до зниження його стійкості організму, послаблення його захисних функцій. Як результат — гостре респіраторне захворювання чи грип. Проте, епідеміолог відзначає, що погодні умови — не єдиний чинник.

На підтвердження наводить такі факти: порогом епідемії вважається 900 випадків захворювань за тиждень на тисячу чоловік. За останні три тижні ця позначка не досягла й половини. Тиждень тому було зафіксовано невеличке збільшення показників, та вони склали всього 343 захворювання на тисячу осіб. Фактично, до порогу епідемії ще дуже далеко.

Однією з основних причин такої доречної затримки епідемії Іван Ковальчук називає... зимові канікули:

— Щоп’ятниці аналізуємо ситуацію за даними усіх лікувальних закладів міста. Якщо показники із захворюваності серед школярів за період із 24 по 30 грудня складали 24 відсотки, то вже через два тижні вони знизились майже удвічі (до 14 відсотків). Саме цей період припадає на зимові канікули. Зробити висновок неважко: діти менше контактують одне з одним у школі, і відповідно менше хворіють. Проте „розслаблятися” не варто. Показники збільшуватимуться однозначно. Коли і наскільки — сказати важко, проте уникнути епідемії складно. Адже мікробам не накажеш.

„Відтягнення” епідемії, за словами спеціалістів, не новина. Ще кілька років тому сплеску захворюваності очікували у грудні, і він не примушував на себе чекати. Нині ж ситуація докорінно змінилась. Січень, лютий і навіть березень — реальна „перспектива”.

На жаль, ще не винайдено панацеї від усіх хвороб, і лікарі обмежуються звичними порадами. Основна — щеплення від грипу. І хоча значна кількість населення скептично ставиться до цієї недешевої процедури ( близько 40 гривень), медики стоять на своєму. У випадку ж захворювання, можуть допомогти народні методи (часник, мед, молоко) у комплексі із сучасними ліками (які, до речі, не треба необачно купувати „на око”). Краще звернутись до лікаря.

Адже у боротьбі із „впертими” мікробами треба бути досвідченим супротивником.

Ольга Лісовська,
Рівне.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору