“КамАЗ” вшосте виграє “Дакар”

Спорт 21-січ, 2005, 16:329 prov 1 334
Фірдаус Кабіров випередив свого найближчого переслідувача “ХІНО” японця Сугаварі на 6 годин 4 хвилини 19 секунд. Третє місце виборов “Мерседес” італійця Вісмари. Ще один екіпаж “КамАЗа” пілота Віктора Чагіна зайняв 18-е місце. На етапі між Зуератом і Тішитом чотириразовий переможець “Дакара” через технічні ушкодження повгруз в пісках, внаслідок чого одержав десятигодинний штраф.

“Я відчув гостріші відчуття в 1999 році, коли вперше завершив ралі “Дакар”. На цей раз у мене не було великих проблем завдяки злагодженій роботі команди” — прокоментував підсумки ралі Фірдаус Кабіров

У класі мотоциклів переміг француз Сіріл Депре з команди “КТМ”. Серед легкових автомобілів і джипів першим фінішував екіпаж ще одного француза Стефана Петранселя на “Міцубіси”.

“Телефоника-Дакар 2005” стартував в Барселоні (Іспанія) 31 грудня. Загальна протяжність траси — 8956 кілометрів. Етапи пройшли в Іспанії, Марокко, Мавританії, Малі і Сенегалі. У гонках стартувало 469 транспортних засобів: 232 мотоцикли, 167 легкових автомобілів і джипів, 69 вантажівок, а також більше 230 автомобілів техдопомоги. До фінішу із-за травм і поломок техніки дійшли менше половини учасників.