bank-ua.com
Рівне:

Плати мені, сину, аліменти

Новини регіону 03-лют, 14:439 prov 1108 0
давно розведена. У свій час подавала на аліменти на дитину, але колишній чоловік не платив, бо пив і не мав ні копійки. А нещодавно він сказав нашому вже 20-річному синові, що той має платити йому гроші, ніби аліменти. На це його надоумили “добрі люди”, пояснивши, що за новим законом діти мають утримувати своїх батьків-пенсіонерів. Чи це справді так, і як чинити у такій ситуації? Адже колишній чоловік погрожує, що звернеться до суду, якщо син не буде його утримувати. А син заробляє зовсім небагато.

За консультацією ми звернулися до рівненського юриста й приватного адвоката Лідії Троцької, яка підтвердила можливість вирішення цієї справи через суд. Проте тут є деякі нюанси, що можуть “врятувати ситуацію”.

— Справді, за новим Сімейним Кодексом (ст.202), повнолітні діти зобов’язані утримувати своїх непрацездатних чи хворих батьків, — коментує пані Троцька. — Проте, якщо батько колись недобросовісно виконував свої батьківські обов’язки, ухилявся від сплати аліментів (що видно з листа), то суд може звільнити дитину від сплати на батька. Якби мати не подавала на аліменти, ситуація була б іншою. Крім того, є кілька умов, за якими батьки можуть претендувати на аліменти від своїх дітей: пенсійний вік (чи інвалідність І-ІІІ ступенів) та відсутність прожиткового мінімуму. Ще один нюанс — якщо батько (чи мати) був позбавлений батьківських прав, то обов’язок сплати аліментів у дитини не виникає.

Проте, є й інший бік медалі. На відміну від ситуації, описаної в листі, бувають абсолютно протилежні випадки. Наприклад, коли тяжко хворий батько (або мати) змушені благати про допомогу своє “чадо”, яке відмовляється їх утримувати. У такому випадку батьки можуть зі спокійною душею звернутися до суду, вимагаючи стягнення аліментів.

Цікавий факт. Усі випадки, приведені вище, стосувалися лише повнолітніх дітей. Тобто тих, що вже досягли 18-річного віку. Проте Сімейний Кодекс передбачає сплату аліментів на батьків не лише повнолітнім, а й... дітям! Так стаття 206 зазначає, що якщо дитина має достатній заробіток чи дохід (наприклад від концертної діяльності), то суд може постановити рішення про стягнення коштів на лікування хворого батька (чи матері). Проте, на щастя, таких звернень ще не було.

Ольга ЛІСОВСЬКА.
Похожие новости
Створення та просування сайтів Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Календар
«    Серпень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Вгору