Рівне:

Створення та просування сайтів

Чи насправді горілка є атребутом зрілості?

Особливий погляд 03-лют, 2005, 14:499 prov 1 373
Втім, давно відома залежність поведінки підлітків від реакції на них дорослих, а ще більше — від ритуалів свого близького оточення, яка доходить до поведінки стада. Прилучення до чарки й до сигарети є для них атрибутом зрілості. А розширення в Україні ринку алкогольних напоїв, велика кількість “легкого алкоголю” (усіх цих “скажених соків”), а також неймовірна свобода придбання спиртного й усталені питні традиції нашого народу провокують ранню алкоголізацію й так блідо-зеленої від тютюну молоді. Кількість підлітків, котрі взагалі ще не вживали спиртного, незначна. У свої 15—16 років кожна п’ята дівчина й кожен четвертий юнак регулярно, не рідше одного разу на тиждень, вживають алкогольні напої, особливо це притаманне учням ПТУ та студентам-першокурсникам.

Ось “яскраві моменти” такого дорослого життя (за даними соціологів): перша сигарета — у 12—13 років, щоденне куріння — у 14—15 років, знайомство з пивом — у 12—13 років, знайомство з вином — у 13, і ось у твоє життя вриваються міцні напої — а тобі лише 14 років. При цьому дівчата віддають перевагу вину (43—44%). Потім іде пиво. Міцні напої “шанують” 24% 13—15-річних і 35% 16—17-річних. Шампанське та слабоалкогольні напої залишаються “дамськими” — але вживають їх тоді, коли немає чогось міцнішого.

Агресивна реклама пива, спрямована на молодь, уже дала свої результати: сьогодні хлопчики п’ють пиво втричі більше, а дівчатка — у чотири рази більше, ніж десять років тому.

Виховувати дитину здоровою (в широкому сенсі цього слова) слід ще відтоді, коли вчиш її ходити, чистити зуби, спілкуватися й учитися в інших. На уроках підліткам читають курс «Основи здоров’я» — важлива, потрібна справа. Але потім школяр виходить на вулицю, бачить, як поводяться батьки, друзі, учителі. Бачить він і торговців, котрі навпроти школи продають горілку на розлив і сигарети поштучно. До речі, ніхто про це не говорить, але доступність легких алкогольних напоїв і сигарет створює потужне середовище ризику, яке може втягти проти волі, за компанію.

Ми виходимо на новий рівень розвитку та стосунків у суспільстві. Змінюється і соціальний склад. Уже 35%—37% громадян України визнають себе “середняками” за матеріальним становищем. А “середняки” вже можуть висувати національну ідею.

Здоровий спосіб життя має стати національною ідеєю. Як і здорова сім’я, здорові діти!

Яків РОМАНЮК,
Рівне.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору