Рівне:

Створення та просування сайтів

Багатодітним сім’ям – допомогу

Актуально 17-лют, 2005, 18:009 prov 2 552
Ми звернулися за роз’ясненням до юриста. Виявляється, законодавство у нашій країні допомагає лише тим, кому така допомога вкрай необхідна. В інших випадках — “спасіння потопаючих — справа рук самих потопаючих”. Коментуючи ситуацію, описану в листі, рівненський приватний адвокат Лідія Троцька зазначила:

— Закон України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” чітко визначає випадки, коли надається державна допомога. Так при народженні дитини надається одноразова допомога, передбачається допомога і при вагітності та пологах, допомога по догляду за дитиною до трирічного віку, та допомога малозабезпеченим сім’ям з дітьми. Останнє може стосуватися авторки листа. Якщо, звичайно, прожитковий мінімум сім’ї — недостатній. Визначається прожитковий мінімум Законом України про бюджет, тобто сума щороку змінюється. Стосовно ж пільг на газ, світло та воду, про які йдеться у листі, спеціальних пільг для багатодітних законодавство не передбачає. Проте, така сім’я може оформити субсидію. Звісно, зробити це можна, спираючись на розмір сукупного доходу сім’ї.

На жаль у листі не вказано, яким є цей дохід (чи перевищує він прожитковий мінімум). За додатковою інформацією ми звернулися в Управління праці й соцзахисту населення. Там пояснили, що державна допомога призначається кожній сім’ї індивідуально. Для цього недостатньо просто зібрати всі необхідні документи.

— Для отримання грошової допомоги треба звернутися в наше Управління із відповідною заявою, — розповідає головний спеціаліст відділу соціальних компенсацій Наталія Нідзелік. — Кожним зверненням окремо займаються наші спеціалісти. Вони не тільки визначають перелік документів, які має надати та чи інша сім’я, а й вивчають ситуацію конкретної родини. Адже нерідко трапляється, що згідно з довідками про доходи, сім’я має недостатній прожитковий мінімум, насправді ж живе “на широку ногу”. Були випадки, коли наші працівники, навідавши таку родину, виявляли, що люди нещодавно придбали дорогий автомобіль, або ж роблять у квартирі євроремонт. Звичайно ж, такі звернення не можуть бути задоволені. Та в основному, майже усі сім’ї, що потребуть допомоги і звертаються до нас, її отримують. Стосовно ж розміру прожиткового мінімуму сім’ї, вона залежить насамперед від складу цієї сім’ї. Так на дорослого члена сім’ї розраховано 80 гривень, на дитину — 132. Вагомий аргумент — наявність у сім’ї інваліда.

Фактично, розповісти про все в одній статті — важке завдання. Фахівці радять звертатися безпосередньо до них, і проблему буде вирішено.

Ольга ЛИХВА,
Рівне.
Схожі новини
Коментарі - всього 3

Оксана 27-вер, 19:43

Скажіть, будь ласка, якщо я виховую трьох дітей віком до 16-ти років і двоє з них - діти-інваліди - мені належать якісь пільги (по сплаті комун. послуг і т.п.)?

Анастасія 14-січ, 20:46

Багатодітна малозабезпечена сімя 6 дітей 5 неповнолітніх житлова площа повністю відсутня на квартирному обліку 10 років- пільг ніяких взагалі.На звернення про адресну допомогу виділили 100 гривень на 6 дітей . Так як сімя проживає у найманій квартирі а зареєстрована у гуртожитку то ще змушена сплачувати за печатку у паспорті так як 12м на 8 чоловік .З ВЕРНІТЬ УВАГУ І НА НАШУ ПРОБЛЕМУ

наталия 27-сер, 23:03

У мене двоє дiтей вiком до шести рокiв меншiй виповнилрсь 2 в липнi
Я у декретнiй вiдпустцi чоловiк у червнi пишов на пенсию( пенсiя бiля 1.900гр враховуючи i грошi на дiтей на утримання до 18рокiв) сiмейний дохiд не дорiвнює прожитковому мiнiмуму але пенсiя ще ненарахована чи варто кудись звертатися як що варто то куди i якi потрiбнi документи?
дякую
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору