Рівне:

Створення та просування сайтів

Система знищить бізнес

Актуально 17-лют, 2005, 18:029 prov 1 230
Проблема оподаткування та її наслідки, яких варто очікувати від запровадження змін до законодавства, що стосуються оподаткування підприємців-платників фіксованого та єдиного податків, обговорювалася на черговому засіданні Рівненського прес-клубу.

У засіданні взяли участь представники від влади, податкової адміністрації, пенсійного фонду, а також люди, котрі представляють підприємництво в області.

У чому ж полягає нововведення? Для початку про закон. Народні депутати прийняли статтю 45 закону „Про Державний бюджет України на 2005 рік”. Прийняття цієї статті стало грубим втручанням у податкове законодавство з питань спрощеної системи оподаткування та фіксованого податку. Не змінюючи пунктів Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва”, норми закону про Держбюджет на 2005 рік, фактично, приписують зовсім інші умови спрощеного оподаткування. Таким чином, складається глибока законодавча колізія між Указом Президента України, законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування (зокрема пенсійне) та нормами Закону України “Про Державний бюджет України на 2005 рік”.

Як зазначив на прес-конференції представник із податкової інспекції Валентин Герман відтепер працівники, які працюють на спрощеній системі звітності та оподаткування окрім єдиного податку сплачуватимуть у пенсійний фонд 32 відсотки від мінімальної заробітної плати, тобто це близько 83 гривні. Простіше кажучи, якщо підприємець, для прикладу платив єдиного податку 100 гривень, то тепер платитиме ще у пенсійний фонд 83 гривні.

Свою думку на ситуацію, що склалася висловив і голова державного Комітету України з питань регуляторної політики і підприємництва у Рівненській області Микола Тарасюк. Він наголосив, що відтепер головний біль з’явиться не тільки у підприємців, але й у представників влади. Займатися підприємницькою діяльністю стане не вигідно. Підприємництво перейде у тінь, або ж буде змушене припинити свою діяльність.

Жанна Загайна – начальник сектору контролю надходження коштів від фізичних осіб відділу доходів управління Пенсійного фонду України в м. Рівне розповіла, що фізичні особи, які займаються підприємницькою діяльністю змушені будуть ще окремо платити у пенсійний фонд 83 гривні. До злісних не платників, або тих хто не в курсі справи, на жаль останніх більше, застосовуватимуться відповідні санкції. А в кінцевому випадку діло може і до суду дійти.

Отож, повертаючись до проблеми, варто зазначити, що дану процедуру, тобто сплату коштів, треба здійснити фактично до 19 лютого цього року.

– Голова правління рівненської обласної асоціації підприємців – Роман Кашинчар переконаний, що дана “штука” не прозора діяльність органів центральної влади, що може звести нанівець малий бізнес. Втрати відчує насамперед той підприємець, котрий має найманих працівників. Отож, заробітні плати в конвертах почастішають. Але найвагоміше, що мало хто із підприємців взагалі знає про цю систему.

Пан Тарасюк, зробивши власні підрахунки, сказав, що тим підприємствам, які отримують прибутку 35 тисяч на рік переходити на спрощену систему оподаткування не вигідно. А чи вигідно на загальну систему оподаткування, хтозна?

Втім, є думка, що ці протиріччя між законами (наведені вище) мають усі підстави стати реальною загрозою для легального існування малого бізнесу і прямим кроком до процвітання корупції.

Аліна ФЕДОРОВИЧ,
Рівне.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору