Рівне:

Рівненські ревізори виявили мільйонні порушення

Рівненська область 08-чер, 2010, 09:099 Lobanovskiy 842
На 3 мільйони 200 тисяч порушень фінансової дисципліни та втрат від неефективних управлінських дій виявила ревізії КРУ в Рівненській області у діяльності Державного підприємства «Рівненське державне науково-виробниче підприємство геодезії та кадастру» та його Дубровицької філії. Ревізори встановили, що у ревізійному періоді на підприємстві та його філії найчастіше допускались порушення в оплаті праці та відрядних, з порушенням законодавства спрямовувались кошти на благодійництво, оплату консалтингових послуг. В ході ревізії виявлено порушення при виконанні відповідної постанови Кабміну щодо безоплатного виготовлення громадянам актів на право власності на земельні ділянки за рахунок Стабілізаційного фонду. Зафіксовано також, що керівником приймались неефективні управлінські рішення, які не сприяли отриманню підприємством додаткових доходів тощо.
Проведена ревізія виявила на 525,8 тис. гривень порушень в оплаті праці. Наприклад, працівники підприємства недоотримали 68,6 тис. гривень заробітної плати, а його Філії – 82,6 тис. гривень. Причина - при встановленні посадових окладів, всупереч вимогам Галузевої угоди, не враховувались міжрозрядні коефіцієнти згідно з видами робіт та професій. Крім того, працівники Підприємства недоотримали 17 тис. гривень заробітної плати у зв’язку з тим, що при зміні з 1 листопада минулого року розміру мінімальної заробітної плати не проводилися перерахунки посадових окладів.
Разом з тим, працівникам підприємства та його філії за якісне виконання робіт виплачувались не передбачені Колективним договором надбавки. У ревізійному періоді на підприємстві було виплачено таких надбавок в сумі 246,2 тис. гривень, філії – майже 74 тис. гривень. У такий спосіб отримав майже 4 тисячі гривень надбавки і директор підприємства.
В ході контрольного заходу було виявлено, що підприємство втратило можливість додатково отримати понад 2 млн гривень доходів через те, що до робіт, які відповідно до Статуту є предметом його діяльності і на виконання яких є відповідна ліцензія, чомусь залучались субпідрядники. Також недоотримало підприємство 10,6 тис. гривень доходу через заниження двом орендарям площ орендованих приміщень.
На оплату консалтингових, юридичних послуг підприємством було використано понад 18 тис. гривень, які не передбачені фінансовим планом на відповідний рік. Та понад 11 тис. гривень незаконно спрямовано на благодійництво.
Ревізія виявила на 115,6 тис. грн. порушень у використанні коштів Стабілізаційного фонду, які виділялися відповідно до постанови Кабінету міністрів України на безоплатне оформлення та видачу громадянам державних актів на право власності на земельні ділянки. Як з’ясував контроль, підприємство на кінець минулого року не виконало робіт з розробки 783 примірників техдокументації майже на 76 тис. гривень, хоча вказані роботи були повністю профінансовані фондом. Замість 903 комплектів техдокументації було розроблено лише 120. До речі, аби отримати кошти державного бюджету, у зверненні до розпорядника керівник підприємства прозвітувався про виготовлення усіх 903 комплектів техдокументації.
Без укладання угод, що є порушенням відповідної постанови, на виготовлення техдокументації у 2009 році Дубровицькою філією підприємства було отримано майже 40 тис. гривень коштів Стабілізаційного фонду.
За результатами проведеної ревізії трьох посадових осіб підприємства та двох його філії притягнуто до адміністративної відповідальності і накладено штрафи.
Матеріали ревізії скеровано до прокуратури області. Директору підприємства направлено вимоги щодо усунення виявлених порушень, виконання яких контрольно-ревізійним управлінням взято на контроль.

Любов Клекотка, прес-служба КРУ в Рівненській області
Похожие новости
Створення та просування сайтів Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Календар
«    Січень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Вгору