Рівне:

Створення та просування сайтів

Україна готується квотувати експорт зерна

Україна 19-сер, 2010, 11:539 Lobanovskiy 967
Цього тижня Україна може запровадити обмеження на експорт зерна. На це ”прозоро” натякають українські урядовці і відверто кажуть учасники ринку.

Скоріше за все, Україна, на відміну від Росії, не піде на цілковиту заборону продажу зерна за кордон, але запровадить квоти.
Українському уряду простіше підтримати кількох виробників ”соціального” хліба, аніж обмежувати експорт зерна, аби не допустити зростання цін - так прокоментував можливість запровадження квот на експорт зерна віце-прем’єр Сергій Тигіпко.
“Я вважаю, що якби ми могли обійтися без квотування, було б дуже добре. Це показало б, що у нас є добре розвинений ринок”, - сказав він.
Проте впродовж тижня заяви урядовців ставали дедалі прозорішими.
Так, перший віце-прем’єр Андрій Клюєв заявив, що певні обмеження експорту зерна потрібні, аби не допустити подорожчання хліба в Україні через скорочення врожаю і посуху.
“Держава має вжити заходів щодо недопущення зростання цін на хліб на внутрішньому рикну. Проте відбуваються дивні речі: зволікання із закупівлею зерна поточного врожаю для власних потреб, маніпулювання цінами, показниками якості. Це неприпустимо. На цьому ринку має бути посилено державний контроль”, - наголосив він.
Згодом міністр агропромислової політики Микола Присяжнюк нарешті вимовив те слово, якого очікували і боялися учасники українського зернового ринку, - квоти.
Утім, міністр одразу ж наголосив, що навіть якщо квоти і запроваджуватимуть, то їх узгоджувати із зернотрейдерами.
Міністр аграрної політики також заявив, що переговори мають бути завершені до понеділка.
Однак коли стало відомо про те, що до перевірок на зерновому ринку залучено Генпрокуратуру, яка порушила низку кримінальних справ проти кількох зернотрейдерів, стало зрозуміло, що цього року Україна навряд чи уникне обмежень на експорт зерна.
Раніше оглядачі попереджали, що такий крок українського уряду може призвести до санкцій з боку Світової організації торгівлі, членом якої віднедавна є Україна.
Заступник міністра економіки Валерій П’ятницький заявив, що ці обмеження будуть запроваджені лише із метою збереження продовольчої безпеки країни.
Водночас, урядовець сказав, що йому наразі невідомо, які саме обмеження будуть запроваджені.
Поки що зернотрейдери, посилаючись на свої джерела в уряді, кажуть, що може йтися про спільну квоту на експорт пшениці та ячменю на 5 млн. тонн.
Як відомо, за 2009-2010 маркетинговий рік Україна експортувала понад 21 млн. тонн зернових.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору