Рівне:

Створення та просування сайтів

Янукович ліквідував опозицію в Раді

Актуально 22-окт, 2010, 10:109 Lobanovskiy 821
Президент Віктор Янукович підписав закон про внесення змін до регламенту Верховної ради. Про це повідомила прес-служба глави держави.


Як відомо, новий закон виключає з регламенту всі норми, які передбачали формування коаліції та опозиції, фактично ліквідуючи парламентську опозицію. Крім того, новим регламентом скасовано норму про традиційний “день опозиції”, яка передбачала формування опозицією порядку денного засідань щосереди.
Також Рада виключила з регламенту норму про заборону депутатам переходити між фракціями. Парламент зберіг вимогу про формування фракцій мінімум 15 депутатами. У випадку виключення або виходу депутата з фракції він стає позафракційним.
Рада зберегла право позафракційних депутатів формувати депутатські групи з мінімальною кількістю депутатів у них 15 осіб. При цьому законом визначено, що зареєстрована депутатська група має права фракції.
Законом встановлюється, що Верховна рада розглядає питання про надання згоди на призначення прем’єр-міністра не пізніше ніж у п’ятиденний строк з дня внесення відповідного подання президентом. Зокрема, “кандидатура прем’єр-міністра України попередньо розглядається на засіданні комітету, до предмета відання якого належить таке питання, який надає Верховній раді своє рішення не пізніш як у чотириденний строк з дня внесення відповідного подання президентом України”.
Відповідно до закону, рішення про надання згоди на призначення кандидата на посаду прем’єр-міністра вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини народних депутатів від конституційного складу Верховної ради.
Нагадаємо, Верховна рада ухвалила внесення змін до свого регламенту на засіданні 8 жовтня.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору