Рівне:

Створення та просування сайтів

Кабмін хоче замінити бензин біопаливом з буряка

Технології 26-бер, 2012, 16:349 prov 977
Надлишок виробництва цукрового буряку, який виник у зв’язку з обмеженням експорту українського цукру на ринок Митного союзу, може бути використаний для виробництва біопалива.
Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, повідомили ZAXID.NET у прес-службі Міністерства аграрної політики та продовольства.
Також ми плануємо зменшити імпорт та використання цукрозамінників, оскільки це не лише шкодить цукровій галузі, а й здоров’ю населення. Окрім того, одним із перспективних напрямків аграрної галузі є виробництво біопалива, у тому числі і з цукрового буряку», - зазначив міністр.
«Ми практично на 100% залежимо від імпортних світлих нафтопродуктів, щороку закуповуючи їх в обсязі понад 11 мільйонів тонн. У цей же час наша аграрна галузь може дати 5 мільйонів тонн світлих нафтопродуктів. Сьогодні ми разом з Міністерством палива та енергетики завершуємо роботу над законопроектом щодо обов’язкового використання світлих нафтопродуктів та певних пільг та мотиваторів для розвитку цього напряму», - зазначив Микола Присяжнюк.
За таких умов аграрна галузь України зможе забезпечити майже половину внутрішньої потреби держави у світлих нафтопродуктах, зазначив Микола Присяжнюк.
Обмеження на експорт українського цукру до країн Митного союзу та збільшення обсягів виробництва цукрового буряку у минулому році спричинило надлишок цієї продукції. Вирішення цієї проблеми потребує розширення географії збуту та пошуку нових видів переробки, один з яких – виробництво біопалива.
«Наразі ми завершуємо перемовини з Бангладеш та іншими країнами щодо реалізації цукру.
Нещодавно Микола Присяжнюк відвідав з робочим візитом Вашингтон, де провів зустріч у Держдепартаменті сільського господарства США, де серед інших питань обговорювалися і перспективи виробництва біопалива.
«У результаті переговорів ми досягли домовленості, що між Україною та США буде підписано Меморандум, який буде передбачати законодавчу, технічну допомогу та фінансові інвестиції щодо розвитку біопалива», - зазначив Микола Присяжнюк.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору