Рівне:

Створення та просування сайтів

Прокурори перевірили, чи законно розпоряджаються землею органи виконавчої влади

Рівненська область 28-сер, 2012, 15:319 prov 1 135
Органами прокуратури Рівненської області проведено перевірки додержання органами державної виконавчої влади вимог земельного законодавства при використанні, вилученні та наданні у власність земельних ділянок. За результатами цих перевірок виявлено численні порушення. Зокрема, нерідко розпорядження голів райдержадміністрацій не відповідають вимогам законодавства у сфері земельних відносин.
Так, Острозький міжрайонний прокурор встановив, що районна адміністрація прийняла рішення про передачу одному із сільськогосподарських приватних підприємств в оренду земельні ділянки зі складу не витребуваних паїв загальною площею 160 га, в той час, як насправді ці землі перебувають у власності громадян (що підтверджується державними актами на право власності).
У зв’язку з цим, Острозький міжрайонний прокурор приніс протест на такі незаконні дії, який розглянутий та задоволений – незаконне рішення скасоване, землю повернуто селянам.
Працівники прокуратури Березнівського району виявили, що розпорядженням голови райдержадміністрації до земель запасу Марининської та Соснівської сільських рад долучені земельні ділянки громадян без їх добровільної згоди, чим порушено вимоги статті 149 Земельного кодексу України. З метою усунення таких порушень прокурором Березнівського району внесено подання голові райдержадміністрації, яке перебуває на розгляді.
У Радивилівському районі на підставі незаконного рішення голови райдержадміністрації 3 га землі лісогосподарського призначення вже кілька років поспіль незаконно перебувають у власності одного із дочірніх підприємств. Питання повернення земельної ділянки з незаконного володіння вирішується прокуратурою області у судовому порядку.
Всього, за результатами проведеної перевірки органи прокуратури Рівненщини виявили 17 незаконних розпоряджень голів місцевих державних адміністрацій, на усунення порушень законодавства у сфері земельних правовідносин внесено ряд документів прокурорського реагування.
Начальник відділу захисту інтересів громадян
і держави у сфері земельних відносин
прокуратури Рівненської області
Людмила Мороз
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору