«ОДЕК» у кубок положив золоті медалі

Спорт 22-лис, 2007, 19:189 prov 1 876
Головна увага вболівальників, звичайно, була прикута до першої ліги. За перемогу вели боротьбу п’ять команд. Проте з наближенням завершення змагань кількість претендентів зменшувалася. Спершу припинила цю боротьбу кузнецовська команда ”Ізотоп-РАЕС”, а згодом і здолбунівський ”Волинь-Цемент”. Несподівано в боротьбу втрутився амбітний колектив ”Штурм-МЕГУ” з Костополя. Дебютант першої ліги без огляду на ”чини” та здобутки суперників ”кинувся” за нагородами і не просто вступив у боротьбу, а й здобув срібні медалі, відставши від переможця — оржівського ”ОДЕКа” лише на три очки. Стільки ж поступився переможцю сарненський ”Маяк”. Проте підопічні Миколи Клеваки в очних поєдинках з вихованцями Миколи Філіна зазнали двох поразок. Залишать першу лігу невдахи — володимирецька ”Енергія” та кузнецовський ”Варіант”, які набрали, відповідно, 6 та 11 очок. Не менш завзятою була суперечка серед бомбардирів. Більшу частину чемпіонату лідерство утримував граючий тренер ”Волинь-Цемента” Олександр Довгалець-старший. Проте на фініші змагань його наздогнали конкуренти. Гол Віктора Онищука з ”Водника”, який той забив в останньому турі чемпіонату з пенальті, вивів його в переможці — 14 голів (5 з пенальті). На один менше у Руслана Тулігловича. Більше гравцю оржівського ”ОДЕКа” не дозволила травма. У трьох футболістів на рахунку по 12 м’ячів: Андрій Давидюк (”ОДЕК”), Олександр Довгалець-старший (”Волинь-Цемент”) та Олександр Федіна (Ізотоп-РАЕС”). До останнього туру тривала боротьба за медалі першості області у другій лізі, а відтак за дві перепустки до першої. Виграш рокитнівського ”Полісся” над переможцем ФК ”Вельбівно” дозволив йому фінішувати другим. Якщо у змаганнях команд друга ліга майже повторила боротьбу за нагороди у першій, то серед бомбардирів такого не було. Олег Буркалець (ФК ”АМАКО Гоща”) із солідним відривом став кращим снайпером — на його рахунку 28 голів, чотири з яких з пенальті. На другому місці Сергій Степанюк (”Горизонт”) — 16. У першій лізі чемпіонату області серед юнаків костопільський ”Штурм-МЕГУ” був на голову вищий за своїх суперників — 64 пункти. На шістнадцять очок менше у сарненського ”Маяка” — друге місце. На третьому місці фінішував оржівський ”ОДЕК” — 43 очки. Кращим бомбардиром став гравець переможців Ігор Маринич — 13 голів. У другій лізі боротьба за перемогу велася до останнього туру. Перемігши в гостях ФК ”Гоща” (1:0), перше місце посіла команда з Рокитного ”Полісся”. Переможець набрав 23 очки, на два менше у гощанців і 18 у костопільської ДЮСШ — третє місце. Серед бомбардирів двовладдя — Олег Холод (ДЮСШ) та Андрій Мартинюк (”Полісся”) забили по шість голів. Переможницею чемпіонату області серед ветеранів стала команда обласного центру ”Авангард-ПАС”, яка у фіналі здолала здолбунівський ”Агростар”. У боротьбі за третє місце кузнецовський ”Ізотоп-РАЕС” був сильнішим за дубровицьку ”Горинь”. Володимир Поліщук, голова Рівненської обласної федерації футболу: — Відразу можу сказати головне — сезон вдався. Оржівський ”ОДЕК” став переможцем у напруженій боротьбі. Безкомпромісна боротьба точилася за друге та третє місця. Цей рік можна за правом назвати роком дебютантів. Костопільський ”Штурм-МЕГУ” дебютував у першій лізі і відразу виборов срібло, ФК ”Вельбівно” — дебютував у другій і став чемпіоном, здобувши право грати у першій лізі. Не було великих нарікань на суддівство — що теж приємно. Звичайно, були помилки, проте такі, які не вплинули б на результат гри чи розташування команд у турнірній таблиці. Були спірні, робочі моменти, адже багато суддів у нас молодих. Все приходить з досвідом і, гадаю, надалі буде менше помилок. За підсумками сезону Рівненська обласна федерація футболу назвала кращих за номінаціями: В клубному заліку перше місце ”Штурм-МЕГУ” — 114 балів, на другому місці сарненський ”Маяк” — 98 і на третьому оржівський ”ОДЕК” — 96; кращий бомбардир чемпіонату — Віктор Онищук (“Водник”); кращий бомбардир першості — Олег Буркалець (ФК “АМАКО Гоща”); кращий воротар — Олексій Дем’янець (“Волинь-Цемент”); кращий захисник — Володимир Мосійчук (“Маяк”), кращий півзахисник — Віктор Пуц (”ОДЕК”), кращий нападаючий — Юрій Козлюк (“Штурм-МЕГУ”); “Відкриття сезону” — команда “Штурм-МЕГУ”; кращий тренер чемпіонату — Григорій Шаламай (”ОДЕК”), кращий тренер футбольного сезону — Микола Філін (“Штурм-МЕГУ”); кращий дитячий тренер — Микола Волков (СДЮШОР “Верес”); кращий президент чемпіонату — Мирон Чернецький (”ОДЕК”); кращий президент футбольного сезону — Ігор Климишин (“Штурм-МЕГУ”); краще футбольне поле — ”ОДЕК-Україна”, смт. Оржів; “Приз справедливої гри” — “Водник” (Рівне).