Рівне:

Створення та просування сайтів

В ОБСЄ визнали дії росії геноцидом українського народу

Головна / Війна з московитами 30-чер, 2024, 09:309 prov 227
Парламентська асамблея ОБСЄ визнала дії росії геноцидом українського народу. Там ухвалили відповідну резолюцію.
Про це повідомив член української делегації Павло Фролов у Телеграмі.
«У день відкриття літньої сесії у Бухаресті ПА ОБСЄ ухвалила резолюцію із засудженням 10-тирічної збройної агресії рф проти України, якою визнала дії військово-політичного керівництва рф та її збройних сил у ході повномасштабного вторгнення геноцидом українського народу», - написав Фролов.
У документі також йдеться про деколонізацію рф, яка є необхідною передумовою для встановлення міцного миру.
Депутат зазначив, що резолюція, яка складається з 70 пунктів, містить заклик усіх 53 країн-учасниць ОБСЄ докладати зусиль для деокупації Криму та усіх окупованих територій України шляхом підтримки Формули миру та Кримської платформи, а також сворити Спеціальний трибунал для притягнення до відповідальності рф за злочини, які були скоєні під час агресивної війни проти України, провести на міжнародному та національному рівнях розслідування масових злочинів армії рф.
В ОБСЄ підкреслили необхідність швидкого запуску механізму використання заморожених російських активів на користь України, а країнам-учасникам запропонували приєднуватись до Угоди про Міжнародний реєстр збитків, завданих Україні агресією рф.
Парламентська Асамблея ОБСЄ також визнає президентські вибори 2024 року в рф підтасованими та такими, що підривають легітимность виборчої системи, додав Фролов.
У резолюції наголосили на підтримці створення Міжнародної коаліції з повернення українських дітей, а також забезпечення звільнення українських військовополонених та цивільних осіб.
Країни закликали заборонити імпорт російського скрапленого газу до Євросоюзу, реекспорт та транзит через порти ЄС, зазначив Фролов.
Сесія ПА ОБСЄ цього разу триватиме до 3 липня.
У березні ОБСЄ запустила Московський механізм щодо свавільного позбавлення свободи українських цивільних громадян російською федерацією.
Чинний глава Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Ян Борґ пообіцяв активізувати зусилля, щоб вдихнути нове життя в процес вирішення тридцятирічної суперечки між Молдовою та проросійським сепаратистським анклавом.
Джерело.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору