
Це має бути всеосяжне припинення вогню на морі, в повітрі та на суші.
У засіданні "коаліції охочих" взяли участь представники 35 країн, включно з Україною — повідомив президент Володимир Зеленський.
Президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, а також прем?єр-міністри Британії і Польщі Кір Стармер і Дональд Туск були особисто, решта країн під'єдналися онлайн.
Перед засіданням, а також після нього учасники "коаліції охочих" провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом — сказав на пресконференції канцлер Мерц. І додав, що "Трамп поділяє нашу ініціативу і підтримує її".
Прем?єр Польщі зазначив, що "вперше ми відчули, що ми говорили одним голосом".
Кір Стармер зазначив, що у разі дотримання режиму припинення вогню відразу почнуться мирні переговори.
У разі ж якщо Росія не погодиться на 30-денне перемир?я без умов — країни ЄС, скоординовано зі США та Британією накладуть на неї санкції, які вже підготували.
Моніторинг за припиненням вогню можливо забезпечити "разом зі США" — додав президент Зеленський. І Макрон зазначив, що припинення вогню має бути "також з моніторингом, який головне будуть забезпечувати американці, але всі будуть брати участь".
Спецпосланець Сполучених Штатів з питань України Кіт Келлог пізніше написав у Х: "Всеосяжне (повітряне, наземне, морське, інфраструктурне) припинення вогню на 30 днів покладе початок процесу завершення найбільшої та найдовшої війни в Європі з часів Другої світової війни".