Рівне:

ТАРАСЮК ЗВИНУВАЧУЄ РОСIЯН У ПРОВОКАЦIЇ

Україна і світ 30-июн, 2005, 12:459 prov 891
Міністр закордонних справ України різко розкритикував проект резолюції про політичне переслідування опозиції в Україні, Грузії та Киргизстані, запропонований до розгляду Парламентської асамблеї Ради Європи групою російських депутатів. Борис Тарасюк каже, що це є спробою відволікти увагу від розгляду звіту з дотриманням прав людини у самій Росії.
Резолюцію про те, що опозиція переслідується у пост-революційних країнах – Україні, Грузії та Киргизстані – український міністр закордонних справ назвав провокацією. Він наголосив, що цей документ запропонувала до розгляду Ради Європи невеличка група російських парламентарів, і каже, що дух тієї резолюції суперечить ідеям стратегічного партнерства між Україною та Росією. Український міністр зокрема висловлює здивування позицією російських депутатів щодо демократії в Україні:
“Російські парламентарії-члени ПАРЄ мовчали, коли в Україні зміцнювався авторитарний режим Кучми, коли влада використовувала адміністративний ресурс під час виборчої кампанії”, – сказав вiн.
Раніше Державна дума Росії ухвалила відповідну заяву про політичні переслідування в Україні, а тепер її члени вимагають розгляду цього питання в ПАРЄ. Між тим Бюро ПАРЄ вирішило не розглядати цю резолюцію на сесії, а лише на профільному комітеті. Як зазначає Борис Тарасюк, це означає, що фактично ПАРЄ не розглядатиме цей документ. Міністр пов‘язує такі дії російських парламентарів з іншим документом, який вже у середу будуть розглядати європейські депутати – Звітом щодо дотримання прав людини у Росії. Це є спробою відвернути увагу від цього резонансного слухання – вважає Тарасюк:
“Хтось із російських політиканів вирішив перевести стрілки напередодні розгляду в ПАРЄ питання про дотримання Росією своїх зобов’язань перед Радою Європи. У зв’язку з цим підготовлена об’ємна доповідь, яка має дуже багато критичних зауважень на адресу Російської Федерації”.
Сьогодні навіть російський посол в Україні Віктор Чорномирдін визнав, що у Росії лише зараз починає минати шок від подій в Україні. Про це він заявив під час українсько-російського бізнес-форуму, що почав працювати у Києві. Посол зазначив, що обидві країни приречені на співпрацю і мають зробити її взаємовигідною. Борис Тарасюк, у свою чергу, висловив сподівання, що офіційна влада Росії висловить свою позицію щодо провокації деяких російських законодавців і відмежується від цієї позиції, викладеної в резолюції.
Схожі новини
Створення та просування сайтів Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Календар
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Вгору