Рівне:

Створення та просування сайтів

Путін знайшов "чинник для оптимізму": Україні вистачить газу на півтора-два місяці

Україна і світ 17-січ, 2009, 16:309 prov 1 633
Прем’єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що Україна зможе обійтися без поставок російського газу ще півтора-два місяці.
Такий прогноз він зробив у ніч на суботу, 17 січня, на зустрічі з головними редакторами провідних німецьких ЗМІ.
"Україні потрібен російський газ. Без нього вона через півтора-два місяці не зможе обійтися", - сказав російський прем'єр.
Путін зазначив, що ця обставина є "фактором оптимізму" для Росії під час переговорів з Україною про постачання газу.
Іншим таким фактором він назвав необхідність розвивати транспортні можливості та диверсифікацію шляхів постачання палива з Росії в Європу.
Російський прем’єр також додав, що Росія не збирається припиняти відносини зі своїми транзитними партнерами, однак зауважив, що "домовлятися з ними буде легше".
Глава російського уряду нагадав, що Москва готова постачати газ в Україну за ринковою ціною та платити за його транзит до Європи також за ринковими цінами.
При цьому Путін не погодився з формулюванням одного з представників німецьких ЗМІ, який запитав: "Як довго Росія буде морозити Європу". "Я проти такого формулювання. Чому ви не запитаєте про це Україну?" - Обурився Путін.
Він також висловив думку, що немає необхідності заповнювати всю газотранспортну систему України газом для відновлення його транзиту в Європу.
"Вони вимагають щоб ми негайно відкрили всі напрямки і наповнили всю їхню газотранспортну систему. Ми вважаємо для того, щоб створити умови для майбутніх крадіжок", - сказав Путін.
Він зазначив, що, на думку експертів Газпрому, Україна має всі технічні можливості на сьогодні для того, щоб відновити транзит газу, однак українські експерти з цим не погоджуються. Путін вважає, що сперечатися про це можна нескінченно, тому в даній ситуації необхідно скористатися пропозицією європейських партнерів і направити міжнародних експертів, щоб вони обстежили газотранспортну систему України і виробили свої пропозиції стосовно транзиту, в тому числі запропонували б його оптимальний маршрут. Путін нагадав, що такий механізм контролю передбачено протоколом, який ще 12 січня підписали Росія, Україна і представники Єврокомісії.
Путін розповів, що європейські газові компанії пропонують ввести для України "випробувальний період" 2-5 днів для перевірки надійності роботи газотранспортної системи України для транзиту російського газу в Європу.
Путін розповів, що європейці погодилися дати гроші для закупівлі технологічного газу, необхідного Україні для відновлення транзиту російського газу в Європу, але висунули умову, що Газпром потім повинен буде повернути ці гроші.

ua.korrespondent.net
Схожі новини
Коментарі - всього 1

варгафтик 17-січ, 17:27

Путин - гАНДОН !!!
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору