Рівне:

Створення та просування сайтів

Фальшива допомога

Новини регіону 03-бер, 2005, 17:219 prov 1 210
Для цього й існує Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів у Рівненській області. При інспекції функціонує спеціальна лабораторія, де й визначають якість того чи іншого препарату. Ця лабораторія – одна з найсучасніших в Україні, адже тут можна здійснити будь-який хімічний аналіз. Усі підозрілі ліки потрапляють у лабораторію. За час існування лабораторії тут зібралася така кількість “цікавих експонатів”, що вирішили створити виставку. Треба зізнатися – тут є на що подивитись. Найрізноманітніші ліки представлені на стилажах виставки, і до кожної з них кріпиться “інструкція” – тобто пояснення, чому цей препарат вилучено з продажу. Серед них – чимало фальсифікатів.

– Зазвичай фальсифікації піддаються ті препарати, що користуються найбільшим попитом у населення, – розповідає начальник Держінспекції Валерій Стеців. – Такі як “Ессенціале”, “Бісептол”, “Трихопол”, “Левоміцетин” та інші. Вакцини ж, натомість, не підробляють, але вони можуть втратити свою ефективність при неправильному транспортуванні (наприклад у сильний мороз). Часто підробляють і біологічні добавки, причому деякі “ділки” навіть не турбуються про хоча б якусь відповідність оригіналу (траплялося, що назва в інструкції навіть не відповідала назві преперату). Хоча не завжди вилучені ліки – фальшиві. Більшість цих засобів просто неякісні. Наприклад, прострочені або пошкоджені. Проте ці препарати можуть нанести не меншу шкоду здоров’ю, ніж фальсифіковані.

Основна причина такого затишшя, за словами пана Стеціва, полягає у тому, що 60 відсотків усіх ліків – вітчизняного виробництва. Тобто немає дефіциту лікарських засобів, а отже “фармацевти-браконьєри” не мають роботи. Крім того – Рівненщина забезпечена ліками не гірше, ніж столиця України. Про це авторитетно заявили в Держінспекції з контролю за якістю лікарських засобів за результатами відповідного моніторингу.

І все ж фальсифіковані ліки – це серйозна загроза здоров’ю та життю людини. Вони час від часу таки “прориваються” через інспекційну блокаду і з’являються на аптечних прилавках. Це трапляється здебільшого тоді, коли ліки “спихаються” з-за кордону. Наприклад у тій чи іншій країні-сусідові заблокували певний лікарський препарат. Підприємливі “ділки”, щоб не втратити виручку, завозять ці ліки в іншу країну, де заборони немає і збувають їх як “ефективний препарат”.

Спеціально для збуту або виготовлення фальсифікатів створюються фірми-одноденки, які після збуту “липових ліків” враз щезають. Останнім часом такі фірми зявлялись на Дніпропетровщині та Харківщині.

Як же вберегти себе й рідних від небезпеки “лікуватись” подібними засобами? Спеціалісти одностайні: все залежить від нас самих. Незважаючи на те, що усі лікарські засоби проходять потрійну перевірку, перш ніж потрапити на прилавки місцевих аптек, пильність клієнта – основна запорука його безпеки. Існує чимало ознак неякісних ліків. Перш за все треба перевірити відповідність назви препарату, дози, термін придатності. Якщо ж, наприклад, колір препарату викликає сумнів, упаковка надірвана чи пом’ята, насторожує запах ліків або ж після прийому ви не відчуваєте жодного терапевтичного ефекту – обовязково треба звернутися в аптеку або ж в Інспекцію з контролю за якістю лікарських засобів. Можливо, ваші ліки – замаскована під “розкручений” бренд підробка.

Ольга ЛИХВА,
Рівне.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору