Рівне:

Створення та просування сайтів

У Кунин провели газ

Актуально 10-гру, 2009, 10:059 prov 878
У Кунин провели газ


Відтепер стареньким жителям села Кунин, що на Здолбунівщині, не доведеться сушити голову над заготівлею дров чи шукати інших джерел енергії. На минулому тижні завершили газифікацію останньої – найвіддаленішої вулиці з поетичною назвою Гора. Епопея з підведенням газу до села тривала довгих шість років. Але завдяки активності селян та депутатів Уїздецької сільської ради, газ в оселях кунинців нарешті з’явився.
“До кого ми тільки не зверталися: і до районного, і до обласного керівництва, і до Президента, і до голови Верховної Ради, аби допомогли з газифікацією, але з року в рік, як тільки справа доходила до виділення коштів, нас викреслювали зі списку, – пригадує голова бюджетної комісії Уїздецької сільської ради Микола Пальчевський. – Тож вирішили шукати гроші самотужки. 55 тис. грн. зібрали люди, іще понад 15 тис. грн. віднайшли в сільському бюджеті”. Але, за словами депутата, на цьому поневіряння не завершилися: коли прийшов час перераховувати кошти, виникли проблеми в казначействі. Тож довелося дзвонити на гарячу лінію Кабінету Міністрів України. “І уявіть, як я був здивований, коли через два дні нам прийшла позитивна відповідь з Кабміна, і ми змогли розрахуватися з фірмою, яка прокладала газопровід”, — розповів Микола Пальчевський.
Газифікувати села Уїздецької сільради розпочали у 2003 році, на сьогодні роботи завершено на 90 відсотків. За словами сільського голови Олександра Стернійчука, передусім це завдяки активності селян: “Більшість коштів, за які ми проводили газифікацію сіл, зібрали люди – це понад півмільйона гривень. Десять тисяч свого часу дала районна рада, іще сорок – обласна, виділяли кошти і з сільського бюджету, які ми заробили від продажу землі”.
На Здолбунівщині процес газифікації вже вийшов на фінішну пряму. За словами депутата Рівненської обласної ради Ніни Путіліної, в районі негазифікованими залишаються три села: Мости, Ступно та Будораж. “Ми дуже сподіваємося, що ініціатива уряду Юлії Тимошенко щодо добудови за кошти державного бюджету підвідних газопроводів високого тиску втілиться в життя. І вже найближчим часом нам вдасться підвести газ до Мостів та Ступно”, — розповідає Ніна Путіліна.
Тим часом журналістів цікавило й інше: чому, коли в державі готуються переходити на альтернативні джерела енергії, селяни з нетерпінням чекають газифікації? На що кунинці відповідають: обігрів однієї хати обходиться максимум у півтори тисячі гривень у рік. А от заготовити машину дров чи торфобрикету для сільських пенсіонерів проблематично. Крім того, старенькі сподіваються, що з появою газу в село потягнуться і молоді сім’ї.
Юлія ВАСИЛЕНКО,
прес-секретар голови Рівненської обласної ради.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору