Рівне:

Створення та просування сайтів

На Рівненщині затримали чоловіка, який продав жінок у сексуальне рабство

Рівненська область 15-січ, 2010, 11:109 Lobanovskiy 887
Для випадкових знайомих, переважно молодих осіб жіночої статі, він був Олександром. 43-річний безробітний житель одного з населених пунктів Рівненщини Анатолій ретельно приховував своє справжнє ім’я. «А навіщо комусь його знати? – дивувався чоловік запитанням правоохоронців, – Так безпечніше жити…» Чи, можливо, скоювати зухвалі злочини, які в Кримінальному кодексі мають чітке й моторошне для свідомості пересічного громадянина визначення – «торгівля людьми»?! Почувши від працівників міліції, що саме це йому інкримінують, Анатолій довго вдавав із себе здивованого і з неабиякою наполегливістю повторював завчену напам’ять «легенду».
Про це Провінційці повідомили Марина НОНКА, Михайло МЕЛЬНИК, ВЗГ УМВС.


Але досвідчених працівників відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, УМВС України в області його «байки» не змогли ані розчулити, ані збити з пантелику… Адже до знайомства «віч-на-віч» із цим чоловіком вони довго й ретельно готувалися.
І відбулося це «знайомство» в обідню пору 12 січня на залізничному вокзалі в Рівному. Саме тоді, коли на першу колію прибував потяг сполученням Ковель-Москва, у очікуванні якого на пероні зібралося чимало люду. Працівники міліції відразу помітили у натовпі кремезну постать Анатолія поряд із трьома його попутницями – дівчатами віком від 19 до 27 років…
– Працівниками відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, ця особа була затримана при спробі вивозу мешканок Рівненської області до Російської Федерації з метою подальшого продажу сутенерам для сексуальної експлуатації, – повідомив нашому кореспонденту заступник начальника ВБЗПТЛ УМВС Василь Сиротинський. – Нам було відомо, що дівчата згодом мали стати повіями в Москві. У чоловіка вилучили паспорти та квитки, які він придбав для переправлення жінок у Росію. Також у затриманого було вилучено гроші, газовий балончик та решту речей, що можуть стати доказами у кримінальній справі, порушеній за ознаками злочину, передбаченого статтею 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми).
Слід зазначити, що на першому допиті Анатолій не надто охоче «розкривав свої карти». Він розповів, що прописаний в кімнаті одного з гуртожитків на вулиці Князя Острозького, а фактично проживає в сільській місцевості з батьками, рідним братом та племінником. Сам ніколи не був одружений і дітей не має.
За словами Анатолія, в Росію він їхав уперше – на запрошення знайомого дитинства Олександра, що мешкає на Рубльовці.
– А чим ви мали займатися в Росії? – запитуємо у підозрюваного.
– Бетон мішати, цеглу підносити, – відповідає. – На будівництво я їхав. А ще знайомий казав, якщо захочу, то можу за тисячу доларів на місяць охороняти якусь хату.
– А дівчата чим мали займатися?
– У магазинах продавцями працювати.
– А секс-послуги вони не повинні були надавати?
– А я звідки знаю? Певно, що ні!
– А хто їм пропонував роботу?
– Там, у Росії, й мали все організувати! Хто? Не знаю. Я там не був. Перший раз тільки їду, повторюю, перший!
– Як так, люди їдуть за кордон на роботу і не знають, куди?
– У них питайте, хто там про все домовлявся. Я ж вам кажу, що вони не знають ані мого імені, ані прізвища, ані адреси, де живу. А навіщо було казати їм?
Де він познайомився із цими дівчатами, чоловік теж не відповів – чи то у якійсь квартирі, чи то на вулиці:
– Я знав цю Таню, а вона – Іру, а Іра – ще ту Наташу. Якось вони сказали, що теж могли б поїхати в Росію – працювати в магазині. Білети взяли разом. А паспорти були в мене, бо вони мені їх самі віддали. Чому? Не знаю.
Між іншим, дівчата, яких працівники міліції затримали разом із Анатолієм, добре знали, куди їдуть. За їх словами, на такий крок вони наважилися через скрутне матеріальне становище.
– Я познайомилася з ним в районі автовокзалу в червні минулого року, – розповідає одна з попутниць Анатолія. – Він запропонував піти в кафе і випити кави. Я постійно скаржилася, що у мене скрутне матеріальне становище, а він запропонував швидко заробити гроші в Москві, надаючи сексуальні послуги за винагороду. В місяць я мала отримувати 4-5 тисяч доларів США, тисячу з яких віддавати поки що незнайомому сутенерові… Олександр сказав, якщо я хочу поїхати, то повинна знайти ще двох дівчат. І я йому їх знаходила. Та одна йому не підійшла, мовляв, не гарна, а в іншої обличчя не таке. Казав, давай стрункіших, щоб не вживали алкоголь і були нормальними…
Як зауважив Василь Сиротинський, своїм злочинним «ремеслом» Анатолій займався не менше, аніж останніх півроку. За попередньою інформацією, за цей час він «переправив» до сусідньої держави шість жінок, отримуючи за кожну «винагороду», розмір якої наразі встановлюється. Але міліціонер переконаний, що в процесі розслідування кримінальної справи цілком можуть виринути на поверхню нові факти та подробиці…
На даний час Анатолій затриманий в порядку статті 115 Кримінально-процесуального кодексу України та перебуває в ізоляторі тимчасового тримання Рівненського міськвідділу міліції. Він уже частково визнав свою провину. Принаймні, зізнався, що дівчатам насправді була передбачена зовсім інша доля – торгувати не продуктами харчування чи промисловими товарами, а власними тілами…
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору