Рівне:

Буковинський підприємець «заробив» на вагітних жінках півтора мільйона гривень

Чернівецька область 02-лют, 2010, 08:059 Lobanovskiy 618
Працівники Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Чернiвецькiй областi в ході оперативно-розшукових заходів задокументували факти злочинної діяльності групи осіб, які впродовж 2006-2009 років надавали фіктивні документи до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в області. Встановлено, що 33-річний приватний підприємець через працівників медичних установ підшукував непрацюючих вагітних жінок на 26-28 тижнях вагітності, яких схиляв до отримання шахрайським шляхом із держбюджету кошти в якості допомоги по вагітності та пологах. Внаслідок цих шахрайських дій сума незаконно отриманої «допомоги по вагітності та пологах» склала 1,5 мільйона гривень.

Свій злочинний намір він реалізовував за наступною схемою: отримав від підібраних ним жінок доручення на право вчиняти від їх імені будь-які дії та представляти інтереси останніх, які були посвідчені нотаріусом, підприємець в свою чергу зареєстрував підібраних ним жінок в якості приватних підприємців, а в подальшому для присвоєння їм статусу суб’єктів соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, - зареєстрував їх як застрахованих осіб у виконавчих дирекціях Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України в Чернівецькій області.

У подальшому, з метою нарахування в майбутньому Фондом соціального страхування допомоги по вагітності та пологах у великих сумах від імені вищевказаних громадянок подав у районні ДПІ декларації про доходи, в які вносив дані про нібито отримані в результаті торгівельної діяльності доходи у суттєвих розмірах. На підставі вказаних декларацій чоловік одержав із зазначених органів податкової інспекції довідки про вищевказані задекларовані суми чистих доходів та подав їх до відповідних районних та міжрайонних виконавчих дирекцій фонду, де згідно даних про доходи працівниками фонду були нараховані матеріальні допомоги по вагітності і пологах у великих розмірах. Вказані матеріальні допомоги у зазначені дати чернівчанин отримував особисто, діючи на підставі довіреностей, тим самим заволодівши шахрайським шляхом коштами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України в Чернівецькій області у великих розмірах.

20 січня цього року слідчим управлінням УМВС України в Чернівецькій області стосовно приватного підприємця порушено кримінальну справу за ознаками складу злочинів, передбачених ч. 3 ст. 190, ч. 3 ст.358 КК України. Останнього в порядку ст.115 КПК України затримано та поміщено в ІТТ УМВС України в Чернівецькій області.

Під час проведення санкціонованого обшуку за місцем проживання затриманого, а також його службового приміщення, було вилучено справи приватних підприємців, банківські картки, чеки та рахунки. Також було вилучено три системні блоки, на яких міститься інформація, яка підтверджує злочинну діяльність останнього.

З метою відшкодування завданих збитків, накладено арешт на майно, яке належить затриманому.

Наразі вживаються заходи щодо порушення кримінальної справи стосовно інших учасників злочинної групи, а також їхнього арешту.

Створено оперативно-слідчу групу із числа працівників УДСБЕЗ УМВС України у Чернівецькій області та СУ УМВС України в Чернівецькій області. У межах розслідування кримінальної справи вживаються заходи щодо документування додаткових епізодів протиправної діяльності фігурантів. Вживаються заходи для відшкодування завданих збитків. Проводиться розслідування.Сектор зв’язків з громадськістю

УМВС України в Чернівецькій області
Похожие новости
Створення та просування сайтів Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Календар
«    Січень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Вгору