Рівне:

Створення та просування сайтів

Водії для Льоні

Особливий погляд 03-лют, 2005, 14:489 prov 1 147
Після пасивного спостереження Кучми - ще Президента - за помаранчевою революцією та політичною кризою, пов’язаною з виборами, настав час непомітного відходу. Леонід Данилович сидів у кутку, наче покараний, під час інавгурації свого наступника, а після 23 січня взагалі ніби загубився на політичній мапі України. Незважаючи на досвід і капітал, набутий за десять з половиною років президентства, амбіції щодо “Кучми-3” і навмисне придуманий фонд “Україна”, який мав би забезпечувати велику аналітичну, політологічну й, припускаємо, політичну роботу від імені екс-гаранта. А виринув Л.Д. у несподіваному й знову дуже неприємному ракурсі. Інститут масової інформації розповсюдив дані про напівтаємне розпорядження Кабінету Міністрів від 19 січня 2005 року за № 15-р “Про забезпечення, обслуговування та охорону Л.Д.Кучми”, підписане в.о. Прем’єр-міністра Миколою Азаровим.

Скажемо одразу, пенсіонер Леонід Данилович не простий. Навіть тут він примудрився вхопити лишку.

У розпорядженні, зокрема, йдеться про таку “спокійну старість”:

1. Установити Л.Д.Кучмі щомісячне грошове утримання у розмірі місячного фонду оплати праці Президента України. Щомісячне грошове утримання виплачується Державним управлінням справами і відповідно змінюється у разі збільшення зазначеного фонду.

2. Для забезпечення діяльності Л.Д.Кучми створити апарат у кількості трьох осіб (радник і два помічники). Фінансове забезпечення апарату здійснюється Державним управлінням справами.

3. Надати Л.Д.Кучмі у довічне користування дачі №72 Державного управління справами з необхідним обслуговуванням та охороною. Утримання провадиться за рахунок держави.

4. Транспортне обслуговування Л.Д.Кучми забезпечується Державним управлінням справам за рахунок держави (два автомобілі та чотири водії).

5. Управлінню державної охорони зберегти охорону Л.Д.Кучми відповідно до Закону “Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб”.

6. Зберегти за Л.Д.Кучмою та його дружиною медичне, санаторно-курортне обслуговування закладами Державного управління справами та побутове обслуговування (один кухар, дві покоївки і два офіціанти).

7. Надати Л.Д.Кучмі право безплатного проїзду в межах України залізничним, повітряним, водним та міським пасажирським транспортом (крім таксі). Відшкодування перевізниками витрат за проїзд здійснюється Державним управлінням справами за рахунок держави.

8. Оплата користування житлом, комунальними послугами, газом, електроенергією та іншими послугами Л.Д.Кучмою провадиться у розмірі 50% установлених тарифів, решта оплачується Державним управлінням справами за рахунок держави.

У задачі питається: чому пан Кучма за рівнем заслуг має стояти вище інвалідів та ветеранів війни, що він такого зробив, аби кататися на всьому громадському транспорті безплатно, крім таксі, та ще й мати чотирьох (!) персональних водіїв, користувати на державній дачі покоївок і секретарів? Наказував убивати журналістів? Забезпечував найбрудніші в історії вибори спочатку 1999-го, а відтак і 2004 року? Відщипував відсотки статутних фондів АТ політичних лакуз?..

Але суть не в тому, зазначає Тетяна Узун з ІМІ у своєму коментарі. Цікавим є той факт, що розпорядження КМУ від 19.01.2005 укладене “відповідно до постанови Верховної Ради України від 4 січня 1992 року “Про забезпечення, обслуговування та охорону Президента України”, яка передбачає пільги для екс-Президента на пенсії лише за трьома пунктами: довічне збереження його посадового окладу в розмірі 22 мінімальних заробітних плат, державна дача з необхідним обслуговуванням, охороною і транспортним забезпеченням та медичне й санаторно-курортне обслуговування його та дружини. У новому ж розпорядженні уряду для Леоніда Кучми передбачено значно більший обсяг пільг.

Очевидно, що напіввідставлений пан Азаров за чотири дні до інавгурації нового Президента не просто перевищив свої повноваження, а й зробив це дуже грубо в дуже делікатній царині. Сподіваємося, висновки не забаряться. І від суспільства, і від нового уряду та Президента. Задній хід дати ще не пізно.

“Україна молода”
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору