Рівне:

Створення та просування сайтів

Львівська облрада вимагає від Європарламенту скасувати рекомендацію щодо Бандери

Львівська область 04-бер, 2010, 13:559 Lobanovskiy 913
Депутати Львівської обласної ради з ініціативи фракції Всеукраїнського об‘єднання «Свобода» на позачерговій сесії ухвалили звернення до Європейського парламенту щодо його Резолюції «Про ситуацію в Україні», яка засуджує присвоєння звання Героя України Степанові Бандері. Також за пропозицією «свободівців» до тексту звернення була додана біографія Степана Бандери.
У зверненні йдеться:
«Львівська обласна рада звертається до Європарламенту з приводу ухваленої 25 лютого 2010 року Резолюції Європейського Парламенту щодо ситуації в Україні, пункт 19 якої засуджує Указ Президента України Віктора Ющенка про присвоєння Голові Проводу ОУН Степанові Бандері звання Героя України (посмертно) і рекомендує новому українському керівництву переглянути рішення свого попередника. Крім того, в цьому офіційному документі вищого законодавчого органу Європейського Союзу безпідставно названо Степана Бандеру колабораціоністом під час Другої світової війни.
Ми, депутати Львівської обласної ради, що є беззаперечними прихильниками європейської традиції, вважаємо, що рішення Європарламенту не має жодного правового та історичного підґрунтя та базується на наклепі про так звану "співпрацю" ОУН з нацистською Німеччиною, яким свого часу комуністична пропаганда таврувала український національно-визвольний рух часів Другої світової війни. Це твердження є вкрай цинічним, адже Степан Бандера з початку липня 1941 року до жовтня 1944 року був в’язнем гітлерівського концтабору Заксенгаузен, а двох його братів замордовано в іншому гітлерівському Освенцимі.
Дивним є той факт, що Європарламент ставить під сумнів рішення Нюрнберзького процесу, на якому було названо злочинців та колабораціоністів і визначено саме поняття "колабораціонізму". Ні Степан Бандера, ні очолювана ним Організація Українських Націоналістів, ні Українська Повстанська Армія не підлягають під поняття "колабораціонізму", означені на Нюрнберзькому процесі.
Загальновідомо, що дізнавшись про Акт проголошення відновлення незалежності України від 30 червня 1941 року, який був ініційований Бандерою, Гітлер негайно видав наказ знищити цей рух.»незаперечно встановлено, що рух Бандери готує повстання у Райхкомісаріаті (Україна), мета якого – створення незалежної України. Всі активісти руху Бандери повинні бути негайно заарештовані і після ґрунтовного допиту таємно знищені як грабіжники». В іншому документі нацистської Німеччини – «Звіт SD про події в Україні» (таємний), який до сьогодні знаходиться в німецьких архівах за номером BA R 58\222, - є повідомлення ч.26. від 23.10.1942 р: «Організація Бандери зайняла явно бойове становище проти Німеччини і змагає всіма засобами, включно зі збройною боротьбою до відновлення самостійної України».
Німецький суд у місті Карлсруе, розглядаючи справу про вбивство Степана Бандери агентом КГБ Сташинським, визнав фактичним організатором вбивства тодішнє керівництво СРСР. Причиною вбивства Бандери було те, що він став символом боротьби за незалежність України. Парламентська Асамблея Ради Європи засудила злочини двох тоталітарних режимів ХХ століття – нацизму і комунізму, фактично прирівнявши їх між собою. Тим більший подив, з огляду на це, викликає негативна оцінка Європарламентом особи Степана Бандери – одного з найвизначніших борців проти гітлеризму і сталінізму у світовому вимірі.
Львівська обласна рада, як повноважний представницький орган місцевого самоврядування області, де жив, навчався та розпочинав підпільну революційну діяльність Степан Бандера, у свій час виступила ініціатором присвоєння йому звання Героя України. Це рішення базувалося на ґрунтовному вивчені ролі Степана Бандери в національно-визвольній боротьбі українського народу у ХХ столітті.
Тому Львівська обласна рада вважає, що Резолюція Європейського Парламенту в пункті, який стосується присвоєння Степанові Бандері звання Героя України, має політичне забарвлення. Ми, депутати Львівсько обласної ради, звертаємося до Європарламенту з проханням скасувати пункт 19 своєї ухвали. Вважаємо, що рішення найвищого законодавчого органу Об’єднаної Європи має базуватися винятково на об’єктивних історичних фактах».
Ухвалене звернення також буде скероване Президенту України Віктору Януковичу та міністру закордонних справ України Петру Порошенку.
Прес-служба Всеукраїнського об‘єднання «Свобода» 8067-441-46-0
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору