Рівне:

Створення та просування сайтів

На Прикарпатті затримали вбивцю кандидата у народні депутати

Івано-Франківська область 07-вер, 2010, 10:479 Lobanovskiy 847
Злочинець переховувався 8 років
У Івано-Франківській області працівниками СБУ затримали одного зі співучасників вбивства кандидата у народні депутати України Миколи Шкрібляка.
Зловмисник переховувався від правосуддя впродовж 8 років. Увесь цей час робота зі встановлення його місця знаходження не припинялася. Вжитими оперативно-розшуковими заходами було отримано інформацію про перебування підозрюваного у вбивстві на території однієї з іноземних держав. В результаті проведеної спецоперації злочинця було затримано.
"Резонансне вбивство сталося вісім років тому. Заступника голови Івано-Франківської ОДА, керівника обласної парторганізації СДПУо, кандидата у депутати Верховної Ради України Миколу Шкрібляка було вбито 29 березня 2002 року, за день до виборів, 18 пострілами у під’їзді власного будинку в центрі міста Івано-Франківська. Управлінням СБУ в Івано-Франківській області за фактом вбивства було порушено кримінальну справу", - зазначив Римар.
Слідство встановило, що у злочині брали участь чотири особи. Замовив і організував терористичний акт з метою залякування населення та перемоги на виборах до Верховної Ради України інший кандидат у депутати по одномандатному виборчому округу, бізнесмен з районного центра Надвірна І. Тимчук , відомий у кримінальних колах як “Рукавичка”.
Усвідомлюючи, що законним шляхом не зможе досягти бажаного для себе результату на виборах, призначених на 31 березня 2002 року, Тимчук замислив фізично усунути лідера виборчих перегонів. Для цього підібрав через свого знайомого мешканця Києва Позднякова С. П., ще двох виконавців злочину, один з яких прибув до Івано-Франківська з вогнепальною зброєю калібру 9 мм та набоями до неї.
Організатор злочину забезпечив співучасників двома квартирами в Івано-Франківську, придбав автомобіль, засоби зв’язку та здійснив фінансування вчинення злочину у сумі 25 тисяч доларів США.
На даний час Тимчук та Поздняков відбувають довічне ув’язнення. У 2004 році Апеляційний суд Чернівецької області визнав їх винними у злочинах, передбачених ч.3 ст.27 КК України (організація вбивства), ч.5 ст.27 КК України (пособництво у вбивстві) та ч.3 ст.258 КК України (терористичний акт, що призвів до загибелі людини).
Затриманого третього співучасника вбивства утримують під вартою. Найближчим часом кримінальну справу буде передано до суду.
"Поки що на волі поза межами України знаходиться четвертий учасник злочину, однак є всі підстави вважати, що і йому не вдасться уникнути покарання", - запевнив речник обласного СБУ.

http://gazeta.ua/index.php?id=352927
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору