Рівне:

Створення та просування сайтів

Журналістам тут не місце

Актуально 12-бер, 2008, 15:229 Max Faschi Blut 1 242
Це вже далеко не перший випадок бойкотування депутатами представників ЗМІ. Минулої сесії дісталося на горіхи журналісту „Вістей Рівненщини” Сергію Табакову, стаття якого не сподобалася головуючому на засіданні, а водночас секретарю міської ради Юрію Торгуну. Тоді за молодого представника мас-медіа вступилася журналістська братія, вказавши пану Торгуну, що демократію в Україні ніхто не відміняв. На тому дискусія з приводу що писати і чого не писати закінчилася. Але все ж таки неприязнь деяких депутатів до представників ЗМІ залишилася.
19-та сесія розпочалася із вже звичної полеміки між представниками різних політичних фракцій. Тож лише за годину, замість запланованих п’яти хвилин, депутати утвердили порядок денний та внесли зміни до регламенту Рівненської міської ради. Все далі йшло за сценарієм, допоки не дійшла черга до розгляду питань: № 29/1 та № 29/2 «Про перейменування вулиць». На перший погляд не така вже й суперечлива ситуація закінчилася тим, що одні депутати були за найменування майбутньої вулиці іменем генерала Ватутіна, інші – проти. Не дійшли згоди і щодо назв інших вулиць. Тож вирішили проголосувати це питання у закритому режимі — без журналістів і запрошених. Зазначимо, що такий пункт є у регламенті роботи ради, та чи справді це питання було такої секретності чи ваги, щоб голосувати без журналістів?
Як сформулював свою позицію у потрібності закритого голосування один із депутатів, вони просто не хочуть, щоб представники ЗМІ слухали і потім написали, як, можливо, паплюжитимуть деякі прізвища людей депутати, які будуть виступати проти тієї чи іншої особи.
Більшість депутатів висловилися за „витурення” із зали представників мас-медіа. Секретар міськради Юрій Торгун на прощання журналістам повідомив, що він був особисто проти такого виду розгляду питання. Проте коли журналісти відмовилися покидати залу засідань, наголосив, що депутати можуть перейти і в інше приміщення та оголосив перерву. Тож, представники ЗМІ змушені були звернутися до Рівненської незалежної медіа-профспілки, щоб захистити свої права. Журналісти відразу ж направили виконуючому обов’язки міського голови Рівного Юрію Торгуну терміновий запит з приводу недопуску працівників місцевих ЗМІ до роботи чергової 19 сесії міськради.
Схоже, така наполегливість представників ЗМІ у відстоюванні своїх прав зуміла переконати окремих депутатів у тому, що вони порушують Закон України «Про друковані засоби масової інформації в Україні». До того ж, за журналістів вступилися деякі відомі політики-депутати. Тож головуючий на сесії секретар міськради Юрій Торгун після перерви погодився, щоб журналісти залишилися, але усім іншим запрошеним запропонував усе ж залишити залу. Проте після заяви одного з депутатів, що це недемократично, його колеги погодилися не робити таємниці із суперечливого питання і голосувати відкрито. Надалі ж таких запеклих дискусій між депутатами не було, хоча розглянути всі питання, що були в регламенті, вже не вистачило часу.
Олександр ШЕРШЕНЬ,
Рівне.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору