Рівне:

Створення та просування сайтів

Вкладники одержать на шість гривень менше

Особливий погляд 12-бер, 2008, 15:269 Max Faschi Blut 1 390
8 січня цього року відділення Ощадбанку міст та сіл заповнили сотні бажаючих, які прагнули якнайшвидше зареєструватися у базі даних банку.
— Для того, щоб пройти реєстрацію, вам треба буде пред’явити лише ощадкнижку, паспорт та ідентифікаційний номер, – говорила Тимошенко в ефірі одного з телеканалів.
Додала, що „у відділенні банку кожного зустріне адміністратор, який допоможе оформити усі необхідні документи й уже через три дні після реєстрації гроші надійдуть на ваш рахунок”. На жаль, все виявилося не так гладко, як було сказано. Вкладник, який займав чергу зночі чи зранку, приготувавши гаманець для довгоочікуваної тисячі, підходячи до каси, дізнавався від касира, а при потребі від адміністратора, що „чогось” та в них не вистачає для отримання грошей. Почалися перші сварки, з’явилися перші незадоволені таким відношенням працівників відділень Ощадбанку.
І якщо в перший-другий місяць гроші, в основному жителям міст, виплачувались, за умови, що всі необхідні документи були подані, то наразі з’явилася чергова проблема у мешканців деяких сіл Рівненського району, де є відділення Ощадного банку. Їм повідомили, що виплати проводитимуться в доларах, а їхні відділення не мають ліцензії на операції з валютою. І змушені селяни їхати по свої гроші до райцентрів, де отримати компенсацію майже неможливо, бо й самі жителі міст ще не отримали гроші.
До редакції „Провінційки” звернулися жителі села Велике Вербче, у яких склалася подібна проблема: у їхньому селі є відділення Ощадбанку, що обслуговує і навколишні населені пункти, та отримати 200 доларів американської валюти вони не можуть. Їхати ж до райцентру у місто Сарни немає ніякого сенсу, бо лише 2-3 людини, і то за умови, якщо постараються добратися до міста ще на світанку, зможуть дочекатися своєї черги. Чому ж склалася така ситуація і хто в цьому винен: непродумані дії уряду чи районного керівництва Ощадного банку? Однозначно звинувачувати когось не можна, бо прорахунки є як у тих, так і в інших. Прокоментувала ситуацію заступник начальника обласного управління Ощадбанку Людмила Коновальчук:
– Останній транш на виплату компенсацій вкладникам надійшов у доларах, а в нашій області не всі установи Ощадного банку мають дозвіл на проведення валютних операцій. Зі 120 наших відділень такі дозволи мають тільки 90 установ. Вкладники решти відділень змушені їхати до районних центрів. Інакше не можна, — зазначила пані Коновальчук.
У кінці лютого взагалі, згідно з наказом начальника обласного управління ВАТ «Державний ощадний банк України», реєстрацію вкладників тимчасово припинили до 15 березня. Але все ж таки після деякого затишшя реєстрацію знову відновили і вже наразі всі відділення Ощадбанку в обласному центрі реєструють громадян: з понеділка по четвер — виплати, а в п’ятницю та суботу — ідентифікація вкладників.
Щодо ситуації із виплатами компенсацій на Рівненщині, то на початок березня в області в Ощадбанку зареєструвалося 178 490 вкладників, 89 163 з них уже отримали компенсації. Гроші можна отримати як у валюті, так і в гривнях. Щоправда, ті, хто бажає отримати вклад у гривнях, недоотримують до свого гаманця близько шести гривень. Як пояснили в Рівненському обласному управлінні ВАТ «Ощадний банк України», офіційний курс долара залишається сталим — 5 гривень 5 копійок. Проте його застосовують лише для фінансового обліку та митних платежів. У роботі з клієнтами банки користуються комерційним курсом. Тож, враховуючи, що ціна долара знизилася не тільки на внутрішньому ринку України, а й на зовнішньому, то виплати саме за цим курсом і проводять. Наприклад, при отриманні компенсації за новим курсом (1 долар дорівнює 5 гривням 2 копійкам) вкладник отримає на руки 994 гривні 6 копійок. Тобто на 6 гривень менше, ніж зазначено у постанові уряду.
Тож, якщо найближчим часом не буде ніяких змін з виплат, жителям деяких сіл доведеться їхати за багато кілометрів від свого відділення банку, стояти годинами в черзі, псувати собі та оточуючим нерви, щоб отримати свої 200 доларів чи 994 гривні, які, (якщо „американець” знову втратить у ціні) можуть перетворитися в ще меншу суму.
Олександр ШЕРШЕНЬ,
Рівне.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору