Рівне:

Створення та просування сайтів

Правозахисна діяльність у сфері екології — серед пріоритетів роботи органів прокуратури Рівненщини

Рівненська область 19-січ, 2012, 11:309 prov 1 172
Проблема охорони навколишнього природного середовища залишається для органів прокуратури Рівненщини однією з актуальних. Найбільшу увагу прокуратура зосереджує на таких пріоритетних напрямах як додержання законодавства у сфері охорони вод, лісу, надр, атмосферного повітря, тваринного світу, природно-заповідного фонду, поводження з відходами та небезпечними речовинами. За результатами проведених у 2011 році перевірок у всіх перелічених сферах виявлено злочини і правопорушення як в діяльності контролюючих органів, так і в діяльності суб’єктів господарювання.
Так, прокурори Гощанського району та Дубенський міжрайонний порушили кримінальні справи за фактами незаконного водокористування, яким державі заподіяно більше півмільйона збитків. У Гощанському районі місцеве СВК без спеціального дозволу видобуло 10965 м. куб. підземної прісної води, а в Дубенському районні дії службових осіб комунального підприємства призвели до незаконного забору близько 2000 м. куб води з підземних джерел. Стягнення збитків вирішується в судовому порядку.
Прокурорськими перевірками також виявлені порушення в сфері охорони рослинного світу - незаконні порубки дерев на території м.Рівне, в лісах області, на об’єктах природно-заповідного фонду. За цими фактами порушено 8 кримінальних справ, всі вони скеровані до суду. Такими злочинами заподіяно майже 200 тис.грн. збитків, з яких відшкодовано 141 тис.грн., інша сума стягується в судовому порядку.
Рівненський міжрайонний природоохоронний прокурор встановив, що ПАТ "Рівнесільмаш" здійснювало викиди в атмосферне повітря без відповідного дозволу, чим заподіяно державі збитки на суму 58 тис.грн. Кримінальна справа за цим фактом розглянута судом - заступник голови правління визнав свою вину та з метою правомірної діяльності підприємства виробив необхідні дозвільні документи. Постановою суду вказана особа звільнена від кримінальної відповідальності, у зв’язку зі зміною обстановки (ст.48 Кримінального кодексу України).
Всього, за результатами правозахисної діяльності у сфері екології органи прокуратури Рівненщини у минулому році порушили та скерували до судів 20 кримінальних справ. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 579 посадових осіб, у тому числі 463 посадовців органів державного контролю, до бюджету відшкодовано майже 1 млн.грн. обов´язкових платежів та збитків, завданих порушенням природоохоронного законодавства, в тому числі 441тис.грн. плати за надра.

Анна-Марія Дзівак,
старший помічник прокурора області
з питань захисту прав громадян та інтересів
держави в екологічній сфері.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору