Рівне:

Створення та просування сайтів

У Рівному відбудеться презентація енциклопедичного видання «Острозька академія ХVІ-ХVII ст.» (2011 р.)

Рівненська область 24-січ, 2012, 13:359 prov 989
У Рівненській державній обласній бібліотеці 25 січня 2012 року о 14.00 год. відбудеться презентація енциклопедичного видання «Острозька академія ХVІ-ХVII ст.» (2011 р.) за участі ректора НаУОА Ігоря Пасічника та професора Петра Кралюка.
Це перша колективна праця науковців, присвячена ґрунтовному дослідженню діяльності Острозьких просвітників та першому вищому навчальному закладу у Східній Європі - Острозькій слов'яно-греко- латинській академії, заснованій князем Василем-Костянтином Острозьким 1576 року. Із самого початку існування уже сучасної відродженої Острозької академії, 1994 року, її вчені приділяли й продовжують приділяти значну увагу дослідженню острогіани. Результатом цих досліджень стали численні публікації на сторінках наукових збірників і періодичних видань.Етапними були енциклопедичне видання «Острозька Академія ХУІ-ХУІІ ст.» (1997 р.) та колективна монографія «Острозькі просвітники ХУІ-ХХ ст.» (2000 р.).
Відтак, у зв'язку з новими дослідженнями в цій сфері, виникла необхідність видання енциклопедії «Острозька академія ХУІ-ХУП ст.» (2011 р.).
У виданні чимало уваги приділено матеріалам, що стосуються безпосередньої діяльності Острозької академії ХУІ-ХУП ст., діячам, які були пов'язані з нею.Зокрема детально розглядаються питання Острозької Біблії (1581 р.), підготовку якої до видання здійснювали викладачі й, можливо, студенти академії.
Статті у виданні різні за обсягом, залежно від теми, джерельної бази й стану вивчення цієї проблематики. Автори використали здобутки та досягнення попередніх студій, зазначаючи це у списках літератури і роблячи вказівки на археографічні джерела та архівні збірки.
За змістом матеріали енциклопедії поділяються на оглядові статті про Острозьку академію і соціокультурний контекст, у якому вона функціонувала; персоналійні статті про викладачів і випускників академії, діячів культури ХУІ-ХУП ст., причетних до неї; статті про Острозьку друкарню та її продукцію. Крім того, видання вміщує персоналійні публікації про вчених ХІХ-ХХ ст., які досліджували історію Острога та Острозької академії, історіографічний огляд острогіани, у якому розглядаються також напрацювання сучасних дослідників. Окрему структурну частину цієї книги становлять ілюстративні матеріали - кольорові та чорно-білі світлини, репродукції гравюр і портретів, старовинних ікон і скульптур, які мають наукове й пізнавальне значення.
«Енциклопедія ще раз підтверджує, на скільки потужним вищим навчальним закладом у Східній Європі була тогочасна Острозька академія, зі стін якої вийшла плеяда видатних громадсько-політичних, культурних та релігійних діячів. Видання є вагомим внеском у розвиток сучасної історіографічної науки. Сподіваюся, книга стане в пригоді історикам, літературознавцям, культорологам та усім, хто цікавиться славним минулим Української держави», - говорить ректор Національного університету «Острозька академія», професор Ігор Пасічник.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору