Рівне:

Створення та просування сайтів

Рівненські податкові міліціонери викрили алкогольну аферу всеукраїнського масштабу

Рівненська область 17-вер, 2012, 09:409 prov 1 571
Співробітники податкової міліції ДПС у Рівненській області перші в Україні виявили новий метод підробки марок акцизного податку.
В ході перевірки інформації щодо перебування в незаконному обігу підакцизних товарів з підробленими марками акцизного податку, в складських приміщеннях одного з приватних підприємств Рівного встановлено зберігання алкогольних напоїв, які марковані марками акцизного податку з ознаками підробки.
В результаті проведених експертиз та досліджень встановлено, що марки акцизного податку одночасно є справжні та фальшиві. Як відомо марки на алкогольну продукцію мають різну ціну, яка залежить від вмісту спирту в пляшці алкогольного напою. Наприклад акцизна марка на слабоалкогольні напої, де вміст спирту мінімальний, коштує копійки, а на пляшку 40 градусної горілки, відповідно сума акцизного податку вже понад 8 гривень. За висновками експертів, на горілці були наклеєні справжні акцизні марки, але шляхом хімічного видалення реквізитів, а саме індексу регіону, серії, дати виготовлення, суми акцизного податку з автентичних марок було нанесено власні дані, із значно завищеними цінами.
За результатами проведених слідчих дій, встановлено, що дані акцизні марки дійсно замовляв лікеро-горілчаний завод, про те, їх ціна була мінімальною, і вони призначалися для маркування слабоалкогольних напоїв, а не горілки. Не важко порахувати, що таким чином зловмисники з кожної пляшки оковитої клали в кишеню майже 8 гривень.
Заручниками ситуації виявились і рівненські підприємці, які взяли на реалізацію дану горілку. Так як з таким методом підробки марок акцизного податку до цього ніхто не стикався, тому відрізнити підробку від оригіналу підприємці не змогли.
Співробітники податкової міліції у складських приміщеннях лише двох підприємств виявили та вилучили понад 20 тис. пляшок горілки цієї партії з підробленими марками акцизного податку. Ринкова вартість даного товару сягає понад півмільйона гривень. Загалом же оковитої було майже тридцять найменувань, про те, на усіх етикетках був вказаний лише один виробник – лікеро-горілчаний завод з Донецької області.
Наразі вже порушена кримінальна справа за ст. 216 Кримінального кодексу України за незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору чи контрольних марок.
За результатами роботи рівненської податкової міліції наразі у всіх областях України місцеві податківці проводять посилену перевірку усієї алкогольної продукції з вищезгаданого донецького заводу, адже все вказує на те, що рівненська партія горілки з підробленими марками акцизного податку не єдина в Україні.
Контроль ринку підакцизних товарів – це один з семи пріоритетних напрямків роботи податкової міліції України у 2012 році. За результатами роботи в цій сфері співробітники УПМ ДПС у Рівненській області вилучили товарно-матеріальних цінностей цієї категорії майже на 2 мільйони гривень, з них 2,7 тис. дал. алкогольної продукції, 6,8 тис. пачок цигарок, 236 дал спирту. Припинено діяльність 6 підпільних цехів з виробництва підакцизної групи товарів. Від початку року порушено 12 кримінальних справ за незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів та 2 справи за незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору чи контрольних марок.
Олександр Мрозович,
прес-офіцер УПМ ДПС у Рівненській області/
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору