Рівне:

Створення та просування сайтів

Як Сашко став... Петриком

Суспільство 06-дек, 2007, 21:269 prov 1 449
У 1960 році на маєткових пожитностях графа Ходкевича на березі мальовничої Ікви митці «Мосфільму» знімали кінофільм «Сліпий музикант» за повістю Володимира Короленка. Багато жителів селища брали участь у так званих масовках разом із відомими акторами, зокрема, Борисом Лівановим, котрий блискуче зіграв роль у радянській стрічці «Шерлок Холмс і доктор Ватсон».
Один із героїв фільму — млинівчанин Олександр Хітров — зіграв роль малого Петрика — сліпого музиканта у дитячі роки. Спогадів у Олександра Хітрова безліч...
«Було мені сім років. Як зараз пам’ятаю той час, коли мене брали на роль маленького Петрика. У Млинові, на перехресті біля Свято-Покровської церкви, стояла дерев’яна тумба, на якій наклеювали афіші про кінофільми, які мали демонструватися у кінотеатрі. Хлопчаки збиралися там і вивчали ті афіші. Якщо фільм про любов, то не ходили в кіно, а якщо про війну чи розбійників, то залюбки купляли квитки.
Стоїмо якось біля тумби, а до нас підходить жінка. Як згодом з’ясувалося, адміністратор творчої групи. Почала розмовляти російською. Мої друзі порозбігалися, а я залишився на місці. Я знав російську мову, бо народився у Сибірі. Незнайомка погладила мої кучері і запитала:
— Кудрявыш, а почему ты не убегаешь?
Це запитання мені видалося дивним і я їй відрубав:
— Тетенька, а я тебя не боюсь, так почему я должен убегать?
Мабуть, вона була шокована моєю рішучістю, але здивувала фразою:
— А хочешь на Орлике покататься?
Я вважав, що вона має на увазі велосипед і лише згодом докумекав, що йдеться про коня, на якому їздив малий Петрусь».
Ось так семирічний Сашко Хітров пов’язав свою долю із кінофільмом «Сліпий музикант», який згодом «крутили» у Млинові лише один раз. Три літні місяці, насичені зйомками та іншими кінопригодами, не зітруться із пам’яті млинівчанина. Із нотками суму він згадує:
— На березі Ікви були столітні бетонні сходи. Я спускався ними поволі і невпевнено, перевтілюючись у сліпого Петрика. Скільки спогадів пов’язано із фільмом! Бувало, місцеві актори під час наших зйомок запалювали «димовушки» і це викликало паніку. Ніхто не знав, що робиться, а шибеників розбирав сміх. За сценарієм фільму, у Петрика був кінь Орлик. Я ще в Сибірі навчився їздити верхи, тож у фільмі обходився без дублерів. А взагалі Орлика любили всі члени знімальної групи. А ще пригадую останні кадри, де юний Петро натхненно грає на фортепіано. Музика фінальних сцен фільму і досі лунає у моєму серці. Згодом у житті всяке траплялося, але зйомки у «Сліпому музиканті» — найсвітліші спогади мого дитинства...
Оксана ЯНУШ,
Млинів.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору