Рівне:

Створення та просування сайтів

Посилення мобілізації: хто може перевіряти у чоловіків військовий квиток

Війна з московитами / Актуально 27-травня, 2024, 08:039 prov 190
Згідно із новим законом про мобілізацію військовозобов'язані повинні пред'являти документ, що посвідчує особу разом з військово-обліковими документами.
У співробітників територіальних центрів комплектування є право вимагати від військовозобов'язаних показати військовий квиток. Однак такі повноваження мають не тільки представники ТЦК. Про це повідомили у пресцентрі Міноборони.
Зазначається, що на період дії воєнного стану чоловікам призовного віку (від 18 до 60 років) необхідно постійно мати при собі військово-облікові документи. Йдеться про військовий квиток чи посвідчення військовозобов'язаного. Водночас у відомстві зазначили, що це можуть бути або паперові документи або їх електронна форма.
До того ж військовозобов'язані повинні пред'являти документ, що посвідчує особу (наприклад, паспорт), разом з військово-обліковими документами.

Мобілізація 2024 — хто має право перевіряти військовий квиток

Закон про мобілізацію передбачає, що право на вимогу документу є у:
  • представників ТЦК та СП;
  • поліцейських;
  • представників Державної прикордонної служби України (у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України).

Мобілізація 2024 — штрафи за ухилення від призову та військового обліку

На чоловіків, які уникають військового обліку та не сплачують штрафи, чекають відповідні наслідки. Адвокат Сергій Дубко пояснив, що якщо військовозобов'язані не стоять на обліку або вчасно не оновлюють свої дані у ТЦК та СП, їм загрожує штраф у розмірі 17 тисяч гривень. У разі повторного порушення розмір штрафу виросте до 25 500 гривень.
Нагадаємо, 23 травня стало відомо, що за результатами ВЛК під час мобілізації в Україні військовозобов'язаний громадянин може бути визнаний придатним чи непридатним до проходження служби. Цей статус впливає на можливість подальшого призову.
Водночас у Верховній Раді разом з підприємцями мають намір уточнити деталі мобілізації в Україні та питання бронювання. Зокрема, державу планують виключити з процесу визначення осіб, яких захистять від призову в ЗСУ.
Джерело.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору