Рівне:

Створення та просування сайтів

Відвернути лихо вчасно- має на меті служба Міністерства Надзвичайних Ситуацій

Кримінал 27-січ, 2005, 17:109 prov 2 079
В минулому році для організації, безпосереднього керівництва, координації і методичного забезпечення функціонування системи цивільного захисту та ліквідації надзвичайних ситуацій наказом міністра України з питань надзвичайних ситуацій на Рівненщині було створено Головне управління МНС України.

На конференції аналізувалися також пожежі та їх наслідки за 2004 рік. Отож, упродовж 2004 року в Рівненській області кількість пожеж та загорянь зменшилась на 11,3 відсотка. Загалом в Україні за 2004 рік зареєстровано 47668 пожеж. Матеріальні збитки від них зменшились на 15,4 відсотків та становлять 1523 тисячі гривень проти 1801 тисяч гривень в минулому році.

Найбільше пожеж виникло з причини необережного поводження з вогнем. З цієї причині в області сталося 450 пожеж.

12 відсотків, або 128 випадків - це пожежі, які виникли через порушення правил обладнання та експлуатації печей. Результатом пустощів дітей з вогнем стали 102 пожежі

Аналіз надзвичайних пригод

за 2004 рік

У зв’язку з реорганізацією Міністерства та покладення на підрозділи додаткових функцій, допомога іншим службам надавалась. Крім того, в 2004 році працівники ГУ МНС України в Рівненській області здійснили 68 виїздів на розмінування боєприпасів часів ВВВ та 5 разів виїздили за повідомленнями про мінування об’єктів з масовим перебуванням людей.

Загалом у цьому напрямку роботи, особовим складом підрозділів області врятовано 53 чоловіка, з яких 7 дітей, матеріальних цінностей на суму 8045 тисяч гривень.

Варто згадати деякі резонансні надзвичайні ситуації. Так, 4 січня 2004 рок пункт зв’язку ДПЧ-6 по охороні РАЕС повідомили з головного щита управління Рівненської АЕС про пожежу на трансформаторі власних потреб Блоку №1. З’ясували, що виникла надзвичайна ситуація техногенного характеру, об’єктового рівня. І лише завдяки вмілим та рішучим діям працівників пожежно-рятувальної служби ГУ МНС України в Рівненській області та аварійних служб РАЕС, протягом 12 хвилин пожежа була ліквідована, що дало змогу запобігти травмуванню людей та мінімізувати матеріальні збитки.

Інший випадок трапився 19 травня 2004 у м. Ковелі Волинської області. Всього два дні знадобилося саперам із піротехнічної групи Рівненського окремого аварійно-рятувального загону, щоб підняти з дна ріки Турії сім авіаційних бомб, завдовжки 5 метрів та знешкодити їх. За вдале проведення цієї надскладної операції 24 червня 2004 року Ковельська міська рада присвоїла заступнику командира окремого аварійно-рятувального загону майору Ігорю Горбатюку звання „Почесний громадянин міста Ковеля”, а Міністр МНС України Григорій Рева у Києві нагородив Рівненського рятувальника орденом “За мужність”, і в палаці “Україна” вручив відзнаку переможця Всеукраїнської акції “Герой-рятівник року”.

Ще одна значна надзвичайна ситуація техногенного характеру об’єктового рівня сталася 28 липня 2004 року неподалік села Верба Дубенського району. Тоді зійшли з рейок 7 вагонів з хлором та пропаном товарного потягу маршрутом Львів – Здолбунів. Злагоджені дії працівників ГУ МНС України в Рівненській області та аварійно-відновлювальних бригад Львівської залізниці не допустили розповсюдження парів хлору на населені пункти, вибуху цистерн з пропаном, що могло б призвести до катастрофічних наслідків.

Ах, проблеми...

На прес-конференції згадувалися також проблеми МНС. Однак для вирішення питань організації рятувальних робіт залишається ряд проблем. Так в підрозділах області недостатньо техніки на високопрохідному шасі та спеціальної пожежної техніки (автодрабин, колінчастих підіймачів, аварійно-рятувальних автомобілів першочергової допомоги, автомобіля зв’язку та освітлення, автомобіля газодимозахисної служби, автомобіля технічної служби і т.д ). У 13-ти районах області відсутні пожежні автодрабини та підіймачі для рятування людей та подачі вогнегасячих речовин на верхні поверхи багатоповерхівок. В обласному центрі ще досі немає 50-ти метрової автодрабини, тож мешканці будинків підвищеної поверховості (вище десятого поверху) донині лишаються заручниками будь-якої надзвичайної ситуації. Щоправда, за ініціативою міського голови та Рівненського міськвиконкому 21 січня на сесії міської ради розглядатиметься питання виділення 250 тисяч гривень, ще 250 тисяч пообіцяла надати обласна рада .

Окрім зазначених негараздів з технічним забезпеченням є проблема і з розміщенням людей, бо ж працівникам необхідно перш за все надати місце роботи. Якщо з цим питанням у районах ще якось справляються (ремонтують та реконструюють старі приміщення пожежних частин, то у випадку з Головним управлінням це неабияка проблема).

Як бути селу?

Ще одним болючим питанням служби є забезпечення ефективного пожежного захисту на селі. За статистикою, кожна друга пожежа у сільських населених пунктах гаситься з запізненням. І кожна хвилина зволікання тягне за собою збільшення матеріальних збитків від пожежі. За 2004 рік у сільській місцевості виникла 601 пожежа, що становить 57 відсотків від загальної кількості пожеж. Тільки прямі збитки від них склали 952 тисячі гривень.

В 2004 році було передбачено створення 55 місцевих пожежних команд. А створили лише 6. Особливе занепокоєння викликає Рівненський район, де на сьогоднішній день немає жодної місцевої пожежної команди та не передбачено їх фінансування у 2005 році. Щоб якимось чином рятувати ситуацію, на пожежі, що виникають на території району, виїздять підрозділи Рівненського міського управління ГУ МНС України в Рівненській області, чим значно ускладнюється оперативна обстановка в самому місті Рівному.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору