Порожняком з Донеччини

Спорт 28-січ, 2009, 17:369 prov 1 138
Минулого тижня рівненський БК-93 ”Пульсар” провів два матчі чемпіонату України з баскетболу серед команд суперліги. Ці поєдинки відбулися на Донеччині. На жаль, обидва завершилися не на користь підопічних Михайла Переверзія. Спершу наша команда програла маріупольському ”Азовмашу” — 52:93 (20:19, 9:20, 15:26, 8:20), а за кілька днів — БК ”Донецьк” — 82:96 (26:26, 15:26, 22:22, 19:22).
Важко було розраховувати на позитивний результат у грі з чинним чемпіоном. Проте в першій чверті рівняни досить успішно відіграли з ”Азовмашем” і виграли її 20:19. На жаль, на більше гостей не вистачило. Маріупольці, яких вперед вів вихованець рівненського баскетболу Сергій Ліщук, довели свою перевагу. Особливо вона була відчутна у другій та четвертій десятихвилинках. У підсумку фінальний свисток зафіксував впевнену перемогу господарів — 93:52.
У складі гостей відзначилися Роман Гуменюк — 12 очок, Дмитро Дятловський — 9, Анатолій Дубнюк — 8, Андрій Артимович та Павло Улянко — по 6, Олексій Рябінін — 5, Дмитро Брянцев — 4, Ілля Шемосюк — 2. У господарів найрезультативнішими були Сімонас Серапінас — 21 пункт, та Сергій Ліщук — 20 і 12 підбирань.
Рімас Гіркіс, головний тренер БК ”Азовмаш”:
— В першій чверті ми погано зіграли у захисті. Суперник результативно атакував з-за дуги, та й у швидких атаках гості діяли впевнено. Проте долею матчу я не переймався. Я знав, що в одній з чвертей ми маємо створити відрив. Так і сталося.
Натомість порадував дубль БК-93 ”Пульсар”, який здолав маріупольців — 87:76. Зробили це п’ять баскетболістів — Вадим Коваль (27 очок), Артем Шелуха (24), Олексій Гусаківський (14), Олексій Марков (11) та Олександр Кухарук (10).
Через день рівняни завітали в Донецьк. Долю матчу вирішила друга чверть, яку гості програли із одинадцятиочковою різницею. В решті чвертях підопічні Михайла Переверзія на рівних грали із донецькими ”тиграми”. Для здобуття позитивного результату цього було недостатньо — 82:96. За БК-93 ”Пульсар” відзначилися: Павло Улянко — 26 очок, Роман Гуменюк — 17 очок та 11 підбирань, Дмитро Дятловський — 14, Дмитро Брянцев — 12, Віктор Герасимчук — 10, Ілля Шемосюк — 3. У БК ”Донецьк” найрезультативнішими були Мілютін Алексин — 26 очок, та Ігор Кривич — 24.
Ігорс Міглінієкс, головний тренер БК ”Донецьк”:
— Рівненська команда проповідує не класичний баскетбол. У їхній грі багато індивідуальних дій, неординарних ходів, які приховують великі сюрпризи. Відсутність майстерності компенсується старанністю. Матчі у ”Пульсара”, який мені дуже імпонує, виграються за рахунок характеру.
На жаль, у Донецьку дублюючий склад нашої команди не зміг повторити маріупольський результат і поступився — 78:108.
Михайло Переверзій, головний тренер БК-93 ”Пульсар”:
— Важким виявився виїзд команди — довгий і виснажливий — до Маріуполя та Донецька. Ми непогано розпочали в Маріуполі й змогли виграти першу чверть. Надалі дала збій наша дальня ”артилерія”, а проходи під кільце ліквідовував вихованець рівненського баскетболу Сергій Ліщук. В підсумку поступилися.
На гру з Донецьком хлопці налаштувалися досить серйозно і змогли показати командну гру. На жаль, провал у другій чверті не дозволив добитися позитивного результату. Якщо у першій грі не можу когось виділити, то у другій добре відіграли шість гравців — Роман Гуменюк, Павло Улянко, Віктор Герасимчук, Ілля Шемосюк, Дмитро Дятловський та Дмитро Брянцев. На жаль, гравці, які виходили на заміни, не змогли підсилити командні дії.
Результати решти ігор: БК ”Київ” — МБК ”Миколаїв” — 91:60 (дубль — 86:57), БК ”Донецьк” — ”Сумихімпром” — 98:88 (109:52), БК ”Хімік” — БК ”Полтава” — 76:73 (80:63), “Сумихімпром” — “Азовмаш” — 64:88 (55:68), БК “Полтава” — БК “Київ” — 80:90 (58:102), МБК “Миколаїв” — “Хімік” — 69:81 (69:91).