Рівне:

Створення та просування сайтів

Ющенко розповів Європі, чого добивалася Росія

Україна і світ 29-янв, 2009, 15:229 prov 924
Ющенко розповів Європі, чого добивалася Росія


Президент Віктор Ющенко вважає, що російська сторона ініціювала газовий конфлікт із метою контролю над українською газотранспортною системою "Газпромом".

Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу "ЄвроНьюз", яке транслювалося в ніч на четвер, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Іншими словами, повторити те, що було зроблено з газотранспортними системами Молдови й Білорусії в останні роки. Очевидно, є такий же план щодо газотранспортної системи України, щоб вона перейшла під контроль "Газпрому" Росії", - зазначив він.

"Для нас це неприйнятно. Це національний ресурс, національний актив, це, якщо хочете, уособлення нашої незалежності. У даному випадку – енергетичної", - підкреслив президент.

Ющенко ще раз наголосив, що Україна не перекривала кран постачання.

"Усі газопрокачувальні станції транзитного характеру знаходяться на російській стороні. І відповідальність за те, що постачання газу в Європу були перекриті, несе російська сторона", - сказав президент, додавши:

"Як президент України хочу заявити: ні в 2008, ні в 2009 роках жодного кубічного метра транзитного газу Україна не використовувала для своїх потреб".

"Я хочу просто повторити, що Україна не зробила жодного кроку, який обмежував би постачання російського газу. Іншими словами, Європа стала заручницею російської політики. Це шантаж. Шантаж європейського співтовариства з метою, яку переслідує російська сторона", - сказав Ющенко.

Водночас, президент вважає, що газовий конфлікт згрупував українське суспільство.

"Я вважаю, що той інцидент, який стався у відносинах України, Європи й Росії на початку січня, безумовно, згрупував українське суспільство. Люди зрозуміли, наскільки крихка та економічна стабільність, яка базується на недиверсифікованій енергетичній і особливо газовій політиці", - сказав він.

Ющенко також упевнений, що цього року Україна підпише угоду про об'єднання енергетичних систем.

"Упевнений, що вже цього року Україна підпише договір про об'єднання енергетичних систем", - заявив він в інтерв'ю.

Президент вважає, що Брюссельська конференція, яка відбудеться у березні, "дасть гарний предмет для роздумів про інтегрування в системи транспортних можливостей України в європейський газовий ринок".

http://gazeta.ua/?id=280263&s=3p_othr
Схожі новини
Створення та просування сайтів
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору