Рівне:

Створення та просування сайтів

Соцпартія вимагає відставки Стельмаха

Актуально 01-сен, 2005, 13:069 prov 726
Соціалістична партія України вимагає відставки голови Національного банку України Володимира Стельмаха. Як повідомили УНІАН у прес-службі СПУ, така вимога міститься у заяві політвиконкому Соціалістичної партії.
Соціалісти звинувачують голову НБУ, зокрема, “в порушенні норми Конституції України щодо збереження стабільності національної грошової одиниці, в порушенні норми Конституції щодо незалежності Нацбанку, в порушенні норми Закону “Про державну службу” в частині перебування на посаді понад встановлений віковий ценз, а також у заподіянні збитків українській економіці та її громадянам шляхом ревальвації гривні”.
В заяві політвиконкому СПУ зазначається, що ревальвація національної валюти вилилась в “економічну стагнацію, зменшення ВВП та рівня промислового виробництва, зростання цін, падіння вартості доларових заощаджень українців, надприбутки окремих осіб, що знали про майбутнє “зміцнення”.
Як сказано в документі, в тому числі й через ревальвацію гривні “країна втратила 10 відсотків темпів росту ВВП (3, 7% проти 13, 5%) та 12% темпів промислового виробництва (3, 9% проти 15, 7%)”.
На думку соціалістів, тоді як найбільші світові економічні гіганти – США та Китай – борються за девальвацію власної валюти або принаймні залишають її обмінний курс стабільним, “квола українська економіка отримала смертельну ін»єкцію від голови НБУ у вигляді безглуздої та непідготовленої ревальвації”.
Зазначаючи, що обсяг доларових заощаджень в Україні рівний обсягу гривневих, а держава функціонує на двох валютах, політвиконком СПУ підкреслює, що внаслідок ревальвації гривні “за одну ніч країна та її населення збідніло більше, ніж на 1 млрд. доларів”.
Вказуючи, що позиція соціалістів “цілком і повністю узгоджується з думкою Асоціації українських банків та інших професійних організацій”, політвиконком СПУ засуджує заяви Володимира Стельмаха, що реальний обмінний курс повинен становити 3,8 гривні, і заявляє, що “СПУ не допустить знущання над громадянами, суспільством, економікою країни, виробництвом та бізнесом”.

UNIAN.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Календар
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Вгору