Рівне:

ЗНАЙДИ СЕБЕ У СПИСКУ ВИБОРЦІВ

Актуально 22-гру, 2005, 11:469 prov 1105
Кожен п»ятий сарненчанин із тих, хто уже встиг перевірити наявність свого прізвища у списках виборців, не знайшов його там. Про це розповів голова правління Рівненської обласної громадської організації “Комітет виборців України” Микола Грищенко.
За оцінками експертів, під час першого туру голосування на виборах Президента України у 2004 році через неточності у списках виборців не змогли скористатися своїм конституційним правом на вільне волевиявлення до 10% громадян. Тому, щоб подібне не повторилося на парламентських виборах, які відбудуться в кінці березня 2006 року, ви самі маєте заздалегідь прийти у районні чи міські робочі групи обліку виборців і перевірити, чи ваше ім»я ніде не загубилося. Пізніше ці списки будуть і на виборчих дільницях.
Як розповів заступник голови Рівненської міської робочої групи з обліку виборців Святослав Власюк, списки виборців, за якими проходитиме голосування у 2006 році, є максимально точними у порівнянні з виборами попередніх років. Але проблема насамперед полягатиме в тому, що з першого лютого списки передають у ЦВК і відтоді на місцевому рівні робота з ними практично припиняєть. Нові зміни, які, беззаперечно, з»являться за два місяці, буде можливість вносити лише за шість днів до виборів. Цього часу, зрозуміло, мало для внесення уточнень.
Відтак, існує ще одна причина, через яку ви маєте перевірити наявність свого імені у списках виборців. Адже наш законодавець жорстко визначив можливість вносити зміни. Якщо у день виборів людина з»ясує, що її не внесли у списки, у такому разі вона позбавляється права проголосувати. Не зможе цього зробити навіть через суд.
Але на сьогодні мешканці Рівненщини не поспішають перевіряти свої імена у списках. Так, серед жителів обласного центу до робочої групи звернулося лише 53 громадяни. І серед цих випадків, запевняє Святослав Власюк, помилок практично не було, хіба що в одній букві прізвища. Найактивнішими виявилися виборці Березнівщини. До цього дня уже третина їх уточнила свої імена у списаках. У самому Березному могли б бути позбавлені права голосу 204 особи.
– Ідеальних списків бути не може, – резюмував Святослав Власюк. Проте він запевнив, що надуманої, спрогнозованої фальсифікації на парламентських виборах 2006 року не буде, інша справа – технічні помилки.
Марина ДАНИЛЮК,
Рівне.
Похожие новости
Створення та просування сайтів Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Календар
«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Вгору