Рівне:

Створення та просування сайтів

Фонтан нездійснених надій

Новини регіону 01-чер, 2006, 20:049 prov 1 390
Десять років тому у Добрятині висадився десант у складі геологорозвідувальної групи. Ще до офіційного оприлюднення мети свого візиту селом та й поза його межами активно мусувалися чутки, що „геологи приїхали шукати золото”.
Однак сподіванням добрятинців не судилося збутися, бо геологи зондували береги Ікви на вміст у болотах запасів нафти. Тут пробурили скважину, та із 400-метрової глибини вдарив нежаданий нафтострумінь, а фонтан води зі специфічним запахом. За словами сільського голови Степана Лозового, згодом виявили у ній вміст важких металів. Відтак, геологи заварили отвір у скважині і з почуттям гідно виконаного професійного обов’язку подалися на свою базу.
Невдовзі після їх від’їзду місце заварювання прорвало і ось уже 10 літ на березі Ікви біля Добрятина функціонує рукотворний фонтан. У дощ, спеку, холод оте бездонне джерело не припиняє свого пульсування. Місцеві жителі звикли до цієї екзотики, хоча користі від неї ніякої: води не нап’єшся, не випереш, навіть автомобіль не помиєш, бо за десятирічку вода розмила кілька квадратних метрів берега, тож до сільської родзинки не доступишся.
Втім, для людей оте диво за селом уже давно слугує барометром, за яким визначають погоду. Визначальною у їх гідроорієнтуванні стала висота фонтанного струменя, яка, очевидно, залежить від змін атмосферного тиску: у сонячну погоду досягає 6-8 метрів, у дощ до 3 метрів. Тому прислухатися до повідомлень гідрометцентру добрятинцям особливої потреби немає. Чи варто робити аналіз води із фонтану на вміст цінних чи твердих металів — це справа фахівців. Дивись, і знову в Добрятин геологи приїдуть...
Ну, а місцеві Кулібіни тривалий час сушать голови над тим, як трансформувати енергію штучного джерела у якусь корисну для людей справу. Поки що природа дає фору людському інтелекту. Зрештою, хто знає: може, з часом добрятинський фонтан увійде в аннали історії чи літератури, як свого часу Бахчисарайський, якого опоетизував Олександр Пушкін. На жаль, поки що Бояна над Іквою не чути...
Віталій ТАРАСЮК,
Млинів.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору