Рівне:

Створення та просування сайтів

Артист крутив коням хвости...

Цікаво 12-лип, 2007, 21:029 prov 2 172
Захоплення
Уже втретє у Млинові гастролював цирк «Сальто» із Хмельниччини. Здавалося, нічого дивного в тому немає — цирк як цирк. Однак родзинка цього колективу в тому, що це єдиний цирк в Україні, який представляє райцентр, а конкретніше — містечко Полонне на Хмельниччині.

Більш як тридцять п’ять років тому звідти у тривале творче відрядження вирушив нинішній керівник цирку «Сальто» Олег Главацький. Після закінчення училища будівельників потрапив у Донецьк, де в той час гастролював Московський цирк. «Циганська» романтика настільки захопила подолянина, що він вирішив будь-якою ціною пробитися на арену цирку. А розпочав тридцятилітню мистецьку епопею... конюхом у тому ж Московському цирку. Дехто навіть насміхався над молодим ентузіастом: мовляв, коням хвости крутити — заняття не для справжніх мужчин. Але Олег Главацький глузування пропускав повз вуха, бо відчував упевненість у тому, що зуміє стати артистом.

Конюхом він працював лише півроку. Запізнившись зі вступом у Московське циркове училище, влаштувався у трупу московських «комедіантів» канатоходцем. Згодом працював дресирувальником тварин, акробатом. Скільки поту пролив на аренах Росії — один лиш Бог знає. Але недарма виснажував себе на тренуваннях, бо талановитого майстра прийняли на постійну роботу. Із Московським, а згодом і Київським цирком побував на гастролях у Латинській Америці, Англії, Данії, Швеції, п’ять років працював із дітьми у Польщі. Якраз тоді Олег замислився над таким запитанням: чому поляки, чехи їдуть до нас і демонструють тут циркове мистецтво, а ми, так би мовити, займаємо пасивну позицію спостерігачів? Невже гірші від своїх сусідів і не здатні творити циркові дива?

Власне, оті роздуми привели Олега Главицького до того, що у рідному Полонному разом зі своєю ріднею взявся створювати цирк. Можливо, спрощувало роботу те, що поруч працювала дружина, брат Євгеній, сини Олег і Юрій із дружинами. Одне слово, на сімейному підряді «закрутили справи»: вклали кошти у розвиток райцентрівського цирку, викупили вагони, придбали тварин. І, як кажуть, пішло й поїхало.

У циркову трупу входять переважно молоді люди — романтики, котрі готові до всіляких життєвих недуг і не переобтяжені сімейними клопотами. Як і Юрій Главацький, котрий колись подався у романтичну подорож... на 35 літ, заради улюбленого фаху вони готові на будь-які випробування. Втім, чого не зробиш лишень заради того, щоб працювати в єдиному в Україні цирку, прописаному у райцентрі. Мабуть, і в країнах СНД теж такого дива не побачиш.

А ось млинівчани побачили. І не вперше. «Сальто» після виступу у Рівному дорогою до Луцька зробило тут творчу зупинку. Лами, поні, верблюди, ослики, косулі мирно паслися на травичці поблизу колишнього будинку побуту і стали бажаним об’єктом спостереження не тільки для місцевої дітвори, бо ж не кожного дня у Млинові можна посидіти біля верблюда! Мимоволі припустив, чи можна у нашому селищі створити циркову групу, яка б потішала людей. Як на мене, то можна, бо «кумедиянтів» тут хоч відбавляй...

Віталій ТАРАСЮК

Млинів
Схожі новини
Погода
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору