Рівне:

Створення та просування сайтів

Держсекретар МЗС Угорщини відвідав Закарпаття

Закарпатська область 21-гру, 2009, 14:009 Lobanovskiy 787
З робочим візитом відвідав Державний секретар Міністерства закордонних справ Угорської Республіки Вілмош Сабо. В обласному центрі він зустрівся з головою облдержадміністрації Олегом Гаваші.
В ранзі держсекретаря Вілмош Сабо відвідує нашу область вперше. Окрім зустрічі з представниками обласної влади, він планує поспілкуватися з керівниками угорських національних товариств. Держсекретар планує особисто ознайомитися зі становищем угорської меншини Закарпаття.
Характеризуючи українсько-угорські взаємовідносини, Вілмош Сабо констатував, що рівень співпраці – на найвищому рівні. Неодноразові зустрічі керівників Угорщини та України тому підтвердження. Розвитку взаємин, без сумніву, сприяло і введення малого прикордонного руху.
– Для Угорщини важливо, щоб Україна була міцною державою. Маємо багато можливостей для співпраці, і їх треба використовувати. Ми підтримуємо скасування візового режиму з сусідніми країнами, в тому числі з Україною. З 19 грудня безвізовий режим діє із Сербією. І це не є неможливим для України.
Олег Гаваші також відзначив конструктивну співпрацю наших країн:
– Активізацію взаємовідносин між нашими країнами відчули в першу чергу як представники угорської меншини, які проживають в Україні, так і української, які мешкають в сусідній країні. Угорщина всіляко підтримує нашу країну у плані євроатлантичної інтеграції, – резюмує Олег Гаваші. – Обласна влада особливо значення надає забезпеченню прав і свобод національних меншин. 12 відсотків населення Закарпаття – етнічні угорці, і ми докладає максимум зусиль, аби вони почувались комфортно. Зокрема за останні роки в області побудовано 5 нових шкіл, де ведеться навчання угорською мовою. В селах, де компактно проживають угорці, відкрито два дитсадки. Загалом, на будівництво цих освітніх закладів було витрачено близько 28 мільйонів гривень. Але попри те, що багато робиться, проблеми ще залишаються. Тому такими важливими є зустрічі, що відбуваються на міждержавному рівні.
Говорячи про освіту угорськомовного населення Закарпаття, зокрема про проблемні питання тестування при поступленні у вищі навчальні заклади, Олег Гаваші наголосив на необхідності вивчення етнічними угорцями української мови. «Вони повинні знати державну мову, аби легше адаптуватися в українське суспільство, – наголосив Олег Гаваші. – Нині є перехідний період, наслідки якого треба мінімізувати. Своєю чергою влада забезпечує школи нацменшин кадрами та підручниками, щоби випускники могли володіти необхідним багажем знань». Цю тезу підтримав і Вілмош Сабо.
Державний секретар подякував за всебічну підтримку і вирішення питань, з якими до обласної влади Закарпаття звертається угорська сторона.

Про це повідомляє управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору