Рівне:

Створення та просування сайтів

На Івано-Франківщині відкрили новий гамотерапевтичний комплекс

Івано-Франківська область 13-січ, 2010, 08:089 Lobanovskiy 735
В Івано-Франківському обласному клінічному онкологічному диспансері в понеділок, 11 січня, урочисто відкрили новий сучасний гамотерапевтичний комплекс з проведення променевої терапії для онкохворих. Відкривали комплекс перші особи області - голова облдержадміністрації Микола Палійчук та голова обласної ради Ігор Олійник, а також начальник головного управління охорони здоров’я ОДА Любомир Малофій.

Гамотерапевтичний комплекс – це спеціально обладнане приміщення, яке збудували минулого року та власне медичний апарат Кобельт 60 Ф. Це медичне обладнання сучасного покоління, 2007 року випуску. На сьогодні по всій Україні є 15 апаратів такого класу. Номільна вартість апарату становить близько 4 млн. грн. Медичне обладнання було придбано за кошти Міністерства охорони здоров’я України, а фінансування будівництва необхідного приміщення здійснювалось уже з обласного бюджету. На ці потреби область виділила 1,2 млн. грн. До речі, це перше в Україні спеціально пристосоване приміщення для апарату такого типу. Будівництво розпочали в червні 2009 року, а вже за півроку все було готове до початку встановлення в ньому Кобельт 60 Ф. «Потрібно було збудувати пристосоване приміщення захищене від радіації. Товщина стін в такій будівлі повинна була бути мінімум півтора метри. Також тут мали бути встановлені й відповідні міцні свинцеві двері. На зведення такого приміщення з обласного бюджету було виділено 1 млн. 200 тис. грн.»,- зазначив голова ОДА Микола Палійчук. Завдяки цьому під час застосування апарату медичний персонал не зазнаватиме опромінювання. Власне монтаж та наладку медичного апарату проводили фахівці з Китаю за допомогою спеціалістів державного підприємства «Ізотоп». До речі, оскільки медичне устаткування вироблене в Китаї за технологією і ліцензією фірми «Siemens», то зараз китайські фахівці допомагають прикарпатським медикам освоювати нову техніку.

За словами завідувача радіологічним відділенням Юрія Вівчаренка Кобельт 60 Ф має унікальні можливості. «Ті його попередники, які ми експлуатували до цього часу, вони всі були морально та матеріально застарілими. Попередній прилад був випущений ще у 1969 році. Тож доводилось виходити із ситуації своїми силами. Дещо вдавалось модернізовувати, дещо реконструйовувати, але про ту якість медичної допомоги, яку можна досягти за допомогою Кобельта 60 Ф могли лише мріяти.

Особливістю апарату є те, що за допомогою гама випромінювання і з допомогою певних пристосувань лікуються пухлини котрі знаходяться як зовні, так і в середині людського організму. Причому лікування здійснюється з високою точністю», - зазначив Юрій Вівчаренко. В обласному онкологічному диспансері наразі очікують на приїзд фахівців ДП «Ізотоп», котрі поставлять плануючу систему до апарату Кобельт 60 Ф. Дана система допоможе прикарпатським медикам здійснювати всі сучасні методики променевого лікування онкохворих з різною патологією.

Голова облдержадміністрації, відповідаючи на запитання журналістів щодо важливості даної події для області, відзначив наступне: « Кожен такий крок, кожне таке відкриття важливе. Тому, що наша медицина часом відстає на десятки років. Даний апарат замінить три апарати, що використовувалися тут до цього часу, до того ж і ефективність його лікування набагато вища. Його використання збільшує шанси хворого на успішне лікування, а отже на продовження життя». Губернатор повідомив, що влада області й надалі приділятиме велику увагу до потреб медичної галузі. В 2010 році Микола Палійчук пообіцяв навіть наростити темпи підтримки медичної галузі: « Стиль моєї роботи - нарощувати темпи. Щодня, щомісяця, щороку».

Щодо гамо терапевтичного комплексу, то щоб апарат почав надавати допомогу хворим, залишилось ще поставити заряд Кобальт 60, тобто генератора іонізуючого випромінювання і провести налагоджувальні роботи по дозиметричній підготовці апарату безпосередньо до експлуатації. Перших хворих, яким надаватимуть якісну медичну допомогу, тут обіцяють прийняти уже наприкінці місяця.

Прес-служба голови ОДА
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору